Kamery live
prognoza pogody

Obywatelskie zatrzymanie dwóch nietrzeźwych kierujących w Gronkowie i Rogoźniku

16 czerwca 2020 09:47

W weekend mieszkańcy Małopolski udaremnili jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym – w Rogoźniku i Gronkowie.Tylko podczas ostatniego tygodnia na drogach powiatu nowotarskiego ujawniono w sumie 12 nietrzeźwych kierujących. Policja apeluje o rozsądek i twarde stosowanie do zasady: “Piłeś? Nie jedź!”

Obywatelskie zatrzymanie dwóch nietrzeźwych kierujących w Gronkowie i Rogoźniku

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem w Rogoźniku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym skuterem, który jechał „zygzakiem” i wszystko wskazywało na to, że może być pod wpływem alkoholu.  Zgłaszający wykorzystując moment zatrzymania pojazdu, natychmiast zareagował i wyciągnął kluczyki ze stacyjki skutera, a nietrzeźwego kierowcę przekazał w ręce policjantów. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Drugie zdarzenie miało miejsce w niedzielę wieczorem w Gronkowie. Zgłaszający interwencję mężczyzna uniemożliwił dalsza jazdę kierującemu mitsubishi. Tym razem podejrzenia również okazały się słuszne. 54-latek kierujący samochodem był pijany. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Pomimo surowych konsekwencji i apeli Policji, nadal zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tylko podczas ostatniego tygodnia na drogach powiatu nowotarskiego ujawniono 12 nietrzeźwych kierujących.

źródło: KPP Nowy Targ

os 16.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również