Kamery live
prognoza pogody

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

28 maja 2024 12:46

Dwaj mężczyźni udaremnili jazdę pijanemu kierowcy. 55-latek prowadził volvo mając ponad 2.5 promila. Mężczyźni wykazali się postawą godną do naśladowania, a nietrzeźwy kierowca za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

W piątek około godziny 15, w Nowym Targu uwagę dwóch mężczyzn zwrócił samochód osobowy marki Volvo, którego kierowca kilkukrotnie najeżdżał na chodnik wykonując manewr zawracania. Z uwagi na sposób prowadzenia pojazdu byli pewni, że jest on pod wpływem alkoholu. Mężczyźni nie pozwolili mu odjechać i całym zdarzeniu powiadomili policję. Badanie stanu trzeźwości 55-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego wykazało ponad 2.5 promila. Kierowca za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo czeka go sprawa w sądzie, wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Volvo zostało odholowane na strzeżony parking.

 

/źródło: Policja Nowy Targ/

Andrzej Lach 28.05.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również