Kamery live
prognoza pogody

Obywatel Mołdawii zatrzymany w Jurgowie

20 kwietnia 2021 13:28

W niedzielę funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, dokonując kontroli sanitarnej w byłym PG w Jurgowie, zatrzymali obywatela Mołdawii. Cudzoziemiec otrzymał zakaz wjazdu do Schengen przez 4 lata.

Obywatel Mołdawii zatrzymany w Jurgowie

Kontrola 28-letniego mężczyzny wjeżdżającego do Polski ze Słowacji wykazała, iż nie posiada on wymaganego przy wjeździe negatywnego testu w kierunku COVID. Jak się później okazało, nie był to jedyny problem Mołdawianina. Po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych SG ustalono, Iż cudzoziemcowi należy odmówić wjazdu oraz pobytu w strefie Schengen. Restrykcje te zostały nałożone w 2020 r. przez Włochy, z uwagi na nielegalny pobyt cudzoziemca w tym kraju.

Komendant Placówki SG w Zakopanem wydał cudzoziemcowi decyzję o zobowiązaniu do powrotu. Do czasu deportacji cudzoziemiec zostanie umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu. Ponadto mężczyzna otrzymał zakaz ponownego wjazdu do strefy Schengen przez kolejne 4 lata.

/źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej/

redakcja 20.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również