Kamery live
prognoza pogody

Obwodnica trzech wsi z problemami

11 maja 2019 11:51
Wyciszenie Włącz dźwięk

To inwestycja, która ma duże znaczenie dla ruchu tranzytowego i lokalnego na trasie Nowy Targ – Krościenko. Planowana już od lat dziewięćdziesiątych obwodnica trzech Waksmunda, Ostrowska i Łopusznej weszła w etap realizacji latem ubiegłego roku, ale niemal już pewnym jest, że planowany dotychczas termin ukończenia zostanie przesunięty.

Mimo, że chodzi tu o niecałe dziewięć kilometrów, budowa w lwiej części finansowana przez urząd marszałkowski, a realizowana przez ZDW w Krakowie, jest niewątpliwie trudna – Ze względu na krzyżowanie się z różnych cieków wodnych z czterema różnymi rondami i kilkoma obiektami inżynierskimi. Przetarg na budowę obwodnicy w trybie zaprojektuj i wybuduj był już rozstrzygnięty trzy lata temu. Wygrała go firma Energopol, jednak problemy pojawiły się już na etapie projektowania, a dotyczyło to odcinka w Łopusznej na wysokości potoku Czerwonka. 

 – W decyzji środowiskowej był jeden most, jednak Wody Polskie zarządały drugiego mostu – tłumaczy nam Jan Smarduch, wójt gminy Nowy Targ. 

Na jakim etapie obecnie znajduje się budowa obwodnicy trzech wsi? Kiedy przewiduje się zakończenie robót budowlanych? Tego wszystkiego dowiecie się w poniższej relacji reporterskiej. Zapraszamy.

/red./

Piotr Starmach 11.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również