nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Obwodnica Nowego Targu w rządowym programie 100 obwodnic

Jest zielone światło ze strony Ministerstwa Infrastruktury! Południowa obwodnica Nowego Targu otrzyma finansowanie z Krajowego Funduszu Drogowego. Pięciokilometrowy odcinek ma zostać zrealizowany w ramach rządowego programu, na który przeznaczonych zostało aż 28 miliardów złotych. 

O południowej obwodnicy Nowego Targu zaczęto mówić w połowie ubiegłego roku. Droga łącząca tzw. „Nową Zakopiankę” z drogą nr 49 prowadzącą na Białkę Tatrzańską ma mieć kolosalny wpływ na rozładowanie spodziewanych korków, które tworzyć się będą wraz z końcem dwupasmówki. Dotychczasowe ustalenia zakładały budowę pięciokilometrowej obwodnicy wraz z trzema wiaduktami, jednym mostem, ekranami akustycznymi i przejściami dla małych zwierząt. Ponadto w ramach inwestycji wykonana ma zostać infrastruktura techniczna, w tym wodociągowa i kanalizacyjna.

Teraz jest już niemal pewne, że szalenie potrzebne połączenie komunikacyjne powstanie. Dziś w Warszawie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosił rozpoczęcie realizacji rządowego programu budowy 100 obwodnic na drogach krajowych. Wśród zaplanowanych inwestycji znalazła się również obwodnica Nowego Targu. Do postawienia „kropki nad i” potrzeba akceptacji Rady Ministrów, co zapewne stanie się w sierpniu.

 – Przede wszystkim będziemy budować obwodnice w tych miastach i miasteczkach, w których w tej chwili natężenie ruchu jest bardzo duże – mówił na konferencji wiceminister infrastruktury Rafał Weber. – Będziemy budowali obwodnice w tych miejscach, w których dochodziło do największej liczby wypadków. Chcemy objąć tym programem drogi krajowe, by budować bezpieczną sieć dróg krajowych po to, by w Polsce wzrastało bezpieczeństwo na drogach krajowych.

Rządzący dodają, że w przypadku nowotarskiej inwestycji kierowano się potrzebą poprawy dostępu do miejscowości oraz walorami turystycznymi regionu. Budowa południowej obwodnicy Stolicy Podhala ma zostać sfinansowana z pieniędzy Krajowego Funduszu Drogowego, prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. O ile koszt drogowej inwestycji w Nowym Targu wciąż pozostaje zagadką, o tyle cały rządowy program ma wynieść 28 miliardów złotych. Na realizację tej oraz 99 innych obwodnic resort infrastruktury daje sobie czas do 2030 roku.

Wśród innych małopolskich inwestycji, które wpisane zostały do rządowego programu, znalazły się obwodnice Trzebini, Limanowej, Makowie Podhalańskim, Piwnicznej, Tarnowie oraz w Wadowicach.

/źródło: gov.pl/

/ps/

Obwodnica Nowego Targu – o krok bliżej

7 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

3 komentarzy

3.14jak

08 lutego, 2020, o 22:12:04

Te sto obwodnic to prawie jak milion samochodow elektrycznych

Dwupas

08 lutego, 2020, o 22:13:05

Chyba 28 milionów a nie miliardów

STAŚ

09 lutego, 2020, o 10:30:29

Bardzo dobrze

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna