Kamery live
prognoza pogody

Oblężenie w Gorcach

13 czerwca 2020 16:31

Długi czerwcowy weekend plus piękna, słoneczna aura pogodowa oznacza tysiące pieszych na szlakach turystycznych. Jednocześnie ratownicy GOPR już trzykrotnie musieli interweniować – pomocy potrzebowały osoby na Turbaczu, na górze Wdżar oraz w rejonie Szczebla.

Oblężenie w Gorcach

Zdj. ilustracyjne, fot. Grupa Podhalańska GOPR

 

Jak czytamy w dzisiejszym komunikacie Grupy Podhalańskiej GOPR:

 

“(…) Piękna słoneczna pogoda w środku długiego weekendu przekłada się na wzmożony ruch turystyczny, co z kolei skutkuje wypadkami górskimi. Nasi ratownicy dzisiaj już trzykrotnie udzielali pomocy: w rejonie Szczebla w Beskidzie Wyspowym pomocy wymagał paralotniarz, który z dużym impetem uderzył o ziemię, na górze Wdżar pomocy medycznej wymagała kobieta, która po upadku na rowerze utraciła przytomność, a w schronisku na Turbaczu ratownicy pomagali kobiecie z problemami zdrowotnymi.

 

Apelujemy o rozsądek w górach oraz kolejny raz przypominamy, aby wybierać mniej uczęszczane szlaki. Przestrzegamy też przed popołudniowymi burzami oraz radzimy uważać na żmije, które w górach coraz łatwiej spotkać.

 

Tymczasem nasi ratownicy pozdrawiają z patrolu w rejonie przełęczy Borek i Kudłonia w Gorcach”.

 

/źródło: Grupa Podhalańska GOPR/

Piotr Starmach 13.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również