Kamery live
prognoza pogody

Obfite opady deszczu na Podhalu. Woda zalała drogi

5 sierpnia 2021 22:37

Niespokojna noc na Podhalu. Woda wdarła się do kilku budynków, a główne drogi w Rdzawce i Spytkowicach przemieniły się w ogromne kałuże.

Obfite opady deszczu na Podhalu. Woda zalała drogi

Strażacy od kilku godzin interweniują na terenie całego powiatu nowotarskiego. Długie i intensywne opady deszczu spowodowały nagły wzrost stanu wód. Część potoków i rzek wylała z koryt – tak było m.in. w Spytkowicach, gdzie woda zalała tzw. „chyżniankę”, główną drogę prowadzącą w kierunku przejścia granicznego w Chyżnem. Podobnie było w Rdzawce, gdzie woda z potoków zalała część ulic, w tym także główną drogę we wsi i tzw. drogę na Sołtysią Polanę.

 – W tym momencie ta woda nie jest już taka wysoka, ale gdy przyjechaliśmy to całą drogą płynęła rzeka, która sięgała nam łydek – opowiada jeden z strażaków, Paweł.

Chwilowo od świata odciętych zostało kilkanaście budynków, do piwnic kilku z nich wdarła się woda. Mieszkańcy przy użyciu desek i worków z piaskiem zabezpieczyli własne domostwa. Niestety, o ile w rejonie Zakopanego i Nowego Targu przestało padać, o tyle nad Rabką nadal przechodzą ulewy. Co więcej, według synoptyków opady deszczu na Podhalu mają potrwać przez kolejne dni. Sytuacja związana z wysokim stanem wód może jeszcze się pogorszyć.

Piotr Starmach 05.08.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również