PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Obecnie w Nowym Targu jest prawie 280 chorych na koronawirusa

21 października 2020 11:42

278 aktywnych przypadków koronawirusa (czyli obecnie chorujących na COVID-19), 169 ozdrowieńców i 6 osób zmarłych – to bilans pandemii w Nowym Targu. Nowotarski Sanepid podał najnowsze dane z powiatu nowotarskiego, w liczbie zakażeń niechlubnie przoduje Stolica Podhala.

Obecnie w Nowym Targu jest prawie 280 chorych na koronawirusa

Na terenie całego powiatu łącznie odnotowano do tej pory 1785 zakażeń koronawirusa, z czego w tym momencie zakażonych jest 849 osób. To dane oficjalne jakie przekazała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu. Jak możemy przeczytać w komunikacie służb sanitarnych, z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 28 osób. Dlatego w statystykach podana została łączna liczba 29 zgonów.

Najwięcej aktywnych przypadków znajduje się w Nowym Targu. W Stolicy Podhala na COVID-19 choruje obecnie 278 osób. Na terenie miasta odnotowano do tej pory 453 przypadki zakażenia koronawirusem. W miejscowościach przylegających, wchodzących w obręb Gminy Nowy Targ, znajduje się obecnie 104 chorych. Wysoką liczbę zakażonych notują także gminy Rabka-Zdrój, Raba Wyżna, Jabłonka i Czarny Dunajec, gdzie z wirusem SARS-COV-2 walczy ponad 60 osób. Najlepsza sytuacja jest w Szczawnicy i Spytkowicach, gdzie z koronawirusem mierzy się około 10 osób.

Najwięcej zgonów odnotowano na terenie Rabki-Zdroju, bo aż siedem. Po sześć osób zmarło w mieście Nowy Targ oraz gminie Nowy Targ.

Nowotarski Sanepid tylko do tej pory zdecydował się przekierować 1243 osoby na kwarantannę.

/źródło: PSSE w Nowym Targu/

Piotr Starmach 21.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również