O niespodziance nie było mowy (VIDEO)

Wyciszenie Włącz dźwięk
W pierwszym po przerwie reprezentacyjnej meczu rozgrywek PHL, hokeiści TatrySki Podhale Nowy Targ zgodnie z przewidywaniami wysoko pokonali na własnym lodowisku drużynę Kadry PZHL do lat 23. Wyróżnił się fiński obrońca "Szarotek" Joona Tolvanen, który zdobył 3 gole, a przy 2 asystował.

TatrySki Podhale Nowy Targ – Kadra PZHL u 23 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)

Bramki: 1:0 Dziubiński (Zapała, Tolvanen) 3, 2:0 Tolvanen (Koski) 13, 3:0 Tolvanen (Zapała) 19, 4:0 Siuty (Neupauer, Koski) 25, 5:0 Jaśkiewicz (Neupauer) 29, 6:0 D. Kapica (Tolvanen, Zapała) 40, 7:0 Tolvanen (Koski) 40, 8:0 Dutka (Zapała) 45, 9:0 Zapała (Worwa, Wolski) 53, 10:0 Wolski (D. Kapica, Wajda) 57.

Sędziował: Przemysław Kępa z Nowego Targu .

Kary: 6 – 16min.

Widzów: 300

Podhale: B. Kapica – Wajda, Tolvanen, Guzik, Zapała, Worwa – Różański, Moksunen, Michalski, Dziubiński, Sammalmma – Jaśkiewicz, Mrugała, Siuty, Neupauer, Koski – Dutka, Wolski, Wielkiewicz, D. Kapica, Liikanen.

Kadra: Lipiński – P. Wsół, Kamieniecki, Sołtys, Wałęga Pelaczyk – Chorążyczewski, Noworyta, Misterkiewicz, Zając, Blanik – Gruszczyk, Luszniak, Sroka,Mularczyk, Rubak oraz B. Wsół, Ubowski, Słowakiewicz.

Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem Podhala 3:0. Dwukrotnie do bramki Sebastiana Lipińskiego w tej odsłonie trafiał uderzeniami spod linii niebieskiej właśnieTolvanen. Druga z tych bramek padła w momencie kiedy nowotarżanie mieli na lodzie jednego zawodnika więcej. Zresztą w takich samych okolicznościach już wcześniej, bo w 4 min Krystian Dziubiński otworzył wynik spotkania.

Druga tercja przyniosła cztery bramki, wszystkie dla Podhala. Rozpoczął Łukasz Siuty, z bliska finalizując akcję i podanie Bartłomieja Neupauera. Za moment „Szarotki” grały w podwójnej liczebnej przewadze i z dystansu skutecznie przymierzył Oskar Jaśkiewicz. Autorem trafienia na 5:0 był z kolei Daniel Kapica, ale duże zasługi przy tym trafieniu miał Tolvanen. Zresztą Fin parę sekund później po raz trzeci tego dnia wpisał się na listę strzelców.

W trzeciej tercji gospodarze dołożyli jeszcze trzy gole. Na 8:0 bramkę zdobył w dosyć szczęśliwych okolicznościach Rafał Dutka. Asystujący przy tym trafieniu Krzysztof Zapała, po chwili już sam trafił do bramki rywala. Wynik spotkania na 10:0 ustalil w 57 min Jan Wolski, po dograniu zza bramki od D. Kapicy.

Osobiste powody do satysfkacji miał po tym meczu bramkarz “Szarotek” Błażej Kapica, który w swoim drugim występie w sezonie – poprzednio również przeciwko temu samemu przeciwnikowi – zachował czyste konto.

Na pewno cieszy mecz bez puszczonego gola. Po to stoii się w bramce, by krążek do niej nie wpadł. Wiadomo, przeciwnik nie byl zbyt wymagający. Dużo się nie napracowałem. Można powiedzieć, że ten mecz rozgrywał się tylko w mojej głowie. Fajne jest to, że zdobyliśmy aż tyle goli. Myślę, że mimo wszystko takie spotkanie, po tej przerwie było dobrym przetarciem przed meczem w Tychach. Co do moich szans na częstsze występy, to liczę że jak będę dalej ciężko pracował, to je dostanę – przyznał golkiper Podhala.