Kamery live
prognoza pogody

Nowy zastępca Komendanta Powiatowego w Policji

2 marca 2020 13:56

Mł. insp. Piotr Dara zastąpił na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu Zbigniewa Zachera. Wcześniej Dara pełnił taką funkcję w Myślenickiej Komendzie Powiatowej, był także Komendantem Komisariatu w Rabce-Zdroju.

Nowy zastępca Komendanta Powiatowego w Policji

W piątek 28 lutego br. Komendant Powiatowy mł. insp. Grzegorz Wyskiel podziękował za wspólną służbę swojemu I Zastępcy, życząc pomyślności w realizacji zadań na nowym stanowisku służbowym. Kom. Zbigniew Zacher przez dwa lata pełnił funkcję na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu, a od dzisiaj pełni obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Miejskiego w Nowym Sączu.

Dzisiaj Komendant Powiatowy mł.insp. Grzegorz Wyskiel powitał w progach nowotarskiej komendy nowego I Zastępcę – mł. insp. Piotra Darę, który przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach.  Mł. insp. Piotr Dara służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku, jako Aplikant Drużyny Patrolowej Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. W późniejszych latach zajmował stanowisko dzielnicowego, a następnie dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu. Od 2006 roku był Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, a od 2013 roku Komendantem Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Od 2018 roku pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, gdzie studiował na kierunku resocjalizacja. Ukończył również Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

/źródło: KPP Nowy Targ/

/ps/

Piotr Starmach 02.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również