Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ znów będzie kuźnią hokejowych talentów?

2 maja 2017 10:47

Nowy Targ jest jednym z miast, które zgłosiły swoją kandydaturę w konkursie Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, na prowadzenie Ośrodka Szkolenia Młodzieży w hokeju na lodzie już od sezonu 2017/2018. 

Nowy Targ znów będzie kuźnią hokejowych talentów?

Z końcem kwietnia minął termin składania wniosków. Oprócz Nowego Targu zgłosiły się też m.in Gdańsk, Łódź, Toruń, Jastrzębie, Janów, Sosnowiec, Bytom, Sanok, Kraków oraz Oświęcim. Wyniki konkursu – poprzedzone jeszcze rozmowami z przedstawicielami każdego z miast kandydujących –  mają zostać ogłoszone w najbliższych tygodniach. Najprawdopodobniej wybrane zostaną 3 lub 4 miasta.

 To duża szansa dla Nowego Targu. Powstanie takiego Ośrodka przyczyniłoby się do odbudowy młodzieżowego hokeja w naszym mieście. Konkurencja jest jednak duża. Każde z miast ma sporo do zaoferowania. Niektóre więcej od nas. Sam pomysł zaczerpnięty jest z Czech, gdzie tego typu ośrodki funkcjonują doskonale i przynoszą wymierne korzyści – mówi Andrzej Słowakiewicz, który z ramienia MMKS Podhale, pilotuje całą sprawę. 

W zamyśle w ramach funkcjonowania Ośrodków PZHL szkoleniem, finansowanym w największym procencie ze środków Ministerstwa Sportu i Rekreacji przy współpracy z lokalnymi samorządami,   objęte mają być trzy kategorie wiekowe:  żaka młodszego, żaka starszego oraz młodzika. Każda z tych grup ma liczyć 25 zawodników, w tym 3 bramkarzy oraz dwóch trenerów. Nad każdym ośrodkiem pieczę ma sprawować trener koordynator i szef szkolenia z ramienia PZHL. Oprócz uczestnictwa w rozgrywkach ligowych, Ośrodki mają rozgrywać mecze między sobą oraz uczestniczyć w turniejach międzynarodowych. 

 

NT24TV 02.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również