Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ odpowiedział na #Gaszyn Challenge dla Tosi

Nowy Targ podjął wyzwanie rzucone przez Urząd Skarbowy w Zakopanem i dołączył do akcji #Gaszyn Challenge. 22 urzędników i przedstawicieli miejskich jednostek z burmistrzem Grzegorzem Watychą na czele “pompowało” dziś na nowotarskim rynku dla niespełna 2 – letniej Tosi, która pilnie potrzebuje wsparcia. 

Nowy Targ odpowiedział na #Gaszyn Challenge dla Tosi

Burmistrzowie Nowego Targu, naczelnicy, inspektorzy, dyrektorzy i pracownicy MOK i MCSiR  punktualnie o 14 wzięli udział w charytatywnej akcji, która w ostatnich tygodniach obiega całą Polskę. 

-Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wsparcia tej szczytnej inicjatywy- zachęcała radna Katarzyna Wójcik, która koordynowała przebieg wydarzenia. 

Gaszyn Challenge to akcja, w ramach której “pompują” politycy, urzędnicy, strażacy, policjanci, sportowcy, studenci, a nawet księża. Rozsianych po całym kraju ludzi różnych profesji łączy jedno – chęć pomocy. Zabawa połączona jest bowiem z szlachetną inicjatywą wsparcia dla chorych dzieci poprzez rozpowszechnianie informacji i dokonywanie wpłat za pośrednictwem zrzutek Fundacji Siepomaga.

Nowy Targ #GaszynChallenge siepomaga.pl dla Tosi ❤️

Opublikowany przez nowytarg24.tv Piątek, 26 czerwca 2020

Łańcuszek ogólnopolskiej pomocy tworzy się poprzez nominacje. I tak, wyzwanie nowotarskiemu magistratowi rzucił kilka dni temu Urząd Skarbowy w Zakopanem, z kolei Nowy Targ nominował dzisiaj dwa nowotarskie kluby sportowe: NKP Podhale i KH Podhale Nowy Targ, jak również Mirosława Śrutkowskiego, sołtysa pomorskiej wsi Nowy Targ , z którym miasto ma podpisaną umowę partnerską. 

Zbiórka zorganizowana w ramach Gaszyn Challenge dotyczy 20-miesięcznej Tosi z Gdyni, u której wykryto SMA typu 2 – potworną chorobę, która sprawia, że każdego dnia umierają jej mięśnie – najpierw te odpowiedzialne za poruszanie, a później te, dzięki którym Tosia oddycha, a jej serduszko bije. Celem zbiórki jest kosztowna terapia genowa w walce z SMA. Od niedawna terapia może odbyć się w Polsce – w szpitalu w Lublinie. To oznacza, że można zmniejszyć kwotę zbiórki, ale niestety do zebrania wciąż pozostaje bardzo dużo pieniędzy – ponad 7 milionów złotych… Do tej pory udało się zebrać 2 mln 356 tys. zł.

Linki do zbiórek:

www.siepomaga.pl/ocalic-tosie

www.siepomaga.pl/gaszynchallengetosia

 

os 26.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Dorota 17:24 27.06.2020

Świetne, dziękujemy #aniolyTosi

Zobacz również