Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ miastem aniołów. Jesienią szykuje się ciekawa publikacja

9 marca 2023 22:43

“Nowy Targ. Uwaga! Nisko latające anioły!” – to tytuł najnowszej książki Ludmiły Figiel, jaka ukaże się w październiku tego roku. Bogato ilustrowana publikacja jest finansowana przez Miasto Nowy Targ. Krótką zapowiedź planowanego wydawnictwa przedstawiła radnym komisji oświaty i kultury Katarzyna Put, naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji UM Nowy Targ.

Nowy Targ miastem aniołów. Jesienią szykuje się ciekawa publikacja

Książka będzie zawierała ok. 350 stron,  w tym 60 fotografii. Jej akcja, nie licząc reminiscencji, będzie osadzona w Nowym Targu w latach 2019-2022 – czyli w realiach społecznych, kulturowych i gospodarczych pogrążonego w pandemii miasta. Znajdziemy w niej opisy miejsc charakterystycznych dla Nowego Targu. Będzie mówiła o przyjaźni, zdradzie, ale też tytułowych, nisko latających aniołach – i to od czytelnika będzie zależało, czy potraktuje je dosłownie, zgodnie z literą katechizmu, metaforycznie, czy też jako jeden z elementów przewijających się we współczesnej popkulturze. 

Aktualnie trwa rozeznanie rynku na druk i wykonanie zdjęć. Promocja książki zaplanowana jest w Miejskim Centrum Kultury w październiku – miesiącu, w którym przypada Święto Aniołów Stróżów. Wydawnictwo koordynuje naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji UM Nowy Targ Katarzyna Put, która zdradziła kilka pomysłów na nieszablonowe wykorzystanie książkowego motywu aniołów w miejskiej przestrzeni. Jest plan, by zamówić modele skrzydeł w różnych kolorach, odpowiadających anielskim bohaterom książki (czerwony anioł- chciał, zielony – miał, niebieski – żył, a czarny – wył).

-Znajdziemy miejsce na te skrzydła i będzie można zrobić sobie zdjęcie, każdy się zidentyfikuje z danym charakterem – mówiła naczelnik Katarzyna Put, żartując, że Nowy Targ będzie dzięki temu trochę jak Los Angeles (z hiszp. Miasto Aniołów). 

Wiadomo, że inspiracją dla tytułu książki było…graffiti o treści “Uwaga, nisko latające anioły!” na ścianie jednego z budynków w rejonie kościoła NSPJ , prawdopodobnie będące odniesieniem do ministrantów, którzy przechodzili tamtędy w drodze na mszę świętą. 

os 09.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również