Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ doczekał się mapy komunikacji miejskiej

26 kwietnia 2018 12:52

Na łamach Facebookowego fanpejdżu Nowy Targ – Forum Inicjatyw Miejskich, udostępniony został wczoraj schemat komunikacji miejskiej w Nowym Targu. Mapa autorstwa społecznika Karola Walczaka powstała po to, by służyć mieszkańcom. To pierwszy schemat komunikacji miejskiej w historii miasta. Mapa została przekazana do magistratu, na ręce wiceburmistrza Waldemara Wojtaszka i będzie wykorzystywana przez miejskie jednostki. 

Nowy Targ doczekał się mapy komunikacji miejskiej

– Zgodnie z obietnicą udostępniam małą niespodziankę. Jest to schemat komunikacji miejskiej w Nowym Targu. Oczywiście tylko zbliżony, niedoskonały, nieidealny, ale jak na razie jedyny jakiego doczekało się nasze miasto. Mam nadzieję, że trochę pomoże nieznającym Miasta przyjezdnym, ale też niektórym mieszkańcom ułatwi poruszanie się w gąszczu linii autobusowych – napisał wczoraj na facebookowym fanpejdżu Nowy Targ – Forum Inicjatyw Miejskich, autor mapy, pan Karol Walczak.

Mapka ma służyć każdemu, kto jej potrzebuje. Udostępniona została nieodpłatnie i do swobodnego korzystania przez Urząd Miasta i MZK. Prace nad jej powstaniem konsultowane były z dyrektorem MZK Nowy Targ Krzysztofem Antosem, jak również z działaczami społecznymi – Piotrem Manowieckim (koordynator incjatywy “Pociąg-autobus-góry”) i Robertem Koprowskim.
Schemat otrzymał wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, zapewniając równocześnie, że znajdzie się on na ważniejszych przystankach, stronach internetowych, dworcu PKS a docelowo także na PKP. 

Mapa będzie aktualizowana po każdej istotnej zmianie przebiegu linii autobusowych.  

-Postaram się aby kolejne wersje były bardziej profesjonalne – obiecuje autor.

Schemat na pewno zasadniczo się zmieni po reformie komunikacji miejskiej po wakacjach. Póki co, być może będzie pomocny, by zdiagnozować niedostatki w jej obecnej organizacji. Przypomnijmy, że na terenie Nowego Targu aktualnie trwają analizy ruchu – badania napełnień autobusów, rentowności poszczególnych linii. Docelowo, ma to zoptymalizować sieć połączeń autobusowych poprzez wykonanie nowych rozkładów jazdy komunikacji świadczonej przez Miejski Zakład Komunikacji w Nowym Targu. 

Mapa w formacie PDF do pobrania – TUTAJ.

/os

źródło i fot.: Nowy Targ – Forum Inicjatyw Miejskich

 

os 26.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również