Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ: bardzo dobre wyniki z egzaminu gimnazjalnego 2017

22 czerwca 2017 21:03

Znane są wyniki egzaminów gimnazjalnych w jednostkach prowadzonych przez miasto. Tegoroczne wyniki uczniów z Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 2 w Nowym Targu ocenić należy jako bardzo dobre. W zakresie wszystkich bloków egzaminacyjnych, uczniowie osiągnęli wyniki lepsze od średniej powiatowej, a w niektórych zakresach - nawet powyżej średniej wojewódzkiej.

Nowy Targ: bardzo dobre wyniki z egzaminu gimnazjalnego 2017

Egzamin gimnazjalny pisany jest przez uczniów na zakończenie 3 – letniego okresu nauki gimnazjalnej. Egzamin sprawdza zdobytą przez uczniów wiedzę w zakresie języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języków: angielskiego i niemieckiego. Wyniki z egzaminu determinują dalszą drogę kształcenia na poziomie ponadgimnazjalnym.

Miasto Nowy Targ prowadzi dwa gimnazja w których naukę, w roku szkolnym 2016/2017 pobierało łącznie ponad 850 uczniów. W placówkach tych zatrudnionych było 94 nauczycieli.

Tegoroczne wyniki uczniów z Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 2 w Nowym Targu z egzaminu gimnazjalnego ocenić należy jako bardzo dobre. W zakresie wszystkich bloków egzaminacyjnych, uczniowie osiągnęli wyniki lepsze od średniej powiatowej, a w zakresie języka polskiego (G1 i G2), historii i WOS (G1), języka angielskiego (G1 i G2) oraz języka niemieckiego (G1) nawet powyżej średniej wojewódzkiej.

Bardzo cieszy znacząca poprawa wyników z matematyki, historii i wiedzy o społeczeństwie, zwłaszcza w Gimnazjum Nr 2 w Nowym Targu.

Tegoroczny egzamin gimnazjalny pisany był przez uczniów w trudnych warunkach, zdominowanych wdrażaną reformą oświaty. Tym bardziej więc cieszą dobre wyniki nowotarskiej młodzieży, która w sposób bardzo dojrzały podeszła do tego egzaminu, w pełni wykazując się zdobyta wiedzą.

Gratulujemy!

NT24TV 22.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również