Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ. 45-letni złodziej może trafić za kratki nawet na 5 lat

18 grudnia 2023 09:02

45-latek zrobił zakupy warte ponad tysiąc złotych, ale nie zamierzał za nie zapłacić. Mężczyznę złapał na gorącym uczynku pracownik sklepu. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat – informuje nowotarska policja.

Nowy Targ. 45-letni złodziej może trafić za kratki nawet na 5 lat

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego ze sklepów na terenie Nowego Targu, gdzie miało dojść do kradzieży. Na miejscu zastali pracownika sklepu i 45-letniego nowotarżanina.

– Okazało się, że 45-latek wcześniej wszedł do sklepu, przeglądał artykuły i wkładał je do wózka jak wielu innych klientów. Koszyk wypełnił alkoholem, słodyczami, napojami i mięsem, po czym nie płacąc za towar próbował wyjść ze sklepu. Mężczyzna został ujęty przez pracownika sklepu, a następnie przekazany policjantom. Towar o wartości ponad tysiąca złotych w całości został odzyskany i wrócił na sklepowe półki – relacjonują policjanci.

Nowotarżanin odpowie teraz za popełnione przestępstwo. Zgodnie z art. 278§1 kodeksu karnego za kradzież, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

ag 18.12.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również