Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ. 16-latek zatrzymany za posiadanie marihuany

24 marca 2018 09:56

22 marca br. w godzinach wieczornych w Nowym Targu, policjanci zwrócili uwagę na zaparkowany pod jedną z galerii handlowych samochód osobowy marki Toyota, do którego kolejno wsiadali młodzi mężczyźni. W trakcie legitymowania 16-latek siedzący na tylnej kanapie zaczął się nerwowo zachowywać  i szybko odłożył na bok trzymaną w ręce zwiniętą kartkę papieru.

Nowy Targ. 16-latek zatrzymany za posiadanie marihuany

Po sprawdzeniu okazało się, że w środku znajduje się marihuana – 0.58 grama. Chłopak został zatrzymany i przewieziony do siedziby KPP w Nowym Targu, a po wykonaniu czynności przekazany pod opiekę ojcu. Z uwagi na nieletniość sprawcy, 16-latek będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym.

Mylne jest przekonanie wśród młodzieży, że posiadanie narkotyków tylko na własny użytek jest dozwolone. Sygnałem ostrzegawczym dla rodziców powinny być pozytywne wypowiedzi na temat narkotyków, świadczące o akceptacji ich posiadania, czy  zażywania. Nietypowy zapach włosów i ubrania, nadmierna wesołość, przekrwione oczy, kaszel, zwiększony apetyt, zaburzenia koordynacji ruchowej powinny wzbudzić podejrzenia, że dziecko może palić miedzy innymi marihuanę. Znajdujące się w pokoju, czy w kieszeniach ubrań szklane fifki, bibułki, zapalniczka, czy foliowe torebki również powinny wzbudzić uwagę rodziców. Starajmy się bliżej interesować sposobem spędzania wolnego czasu przez swoje dzieci, bądźmy wyczuleni i nie bagatelizujmy nawet najmniejszych oznak sięgania po substancje odurzające.

Kto wbrew przepisom Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli przedmiotem czynu będzie znaczna ilość tych środków, zagrożenie karą wzrasta do lat 10. Z kolei przypadek mniejszej wagi zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

os 24.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również