Kamery live
prognoza pogody

Nowy starosta – Tomasz Hamerski: – Chcemy popracować nad wizerunkiem powiatu

14 maja 2024 16:16

POWIAT NOWOTARSKI. Dla nowego starosty, Tomasza Hamerskiego, w poprzedniej kadencji radnego powiatowego, wywiad udzielony Nowotarskiej Telewizji Kablowej był pierwszym po objęciu stanowiska i powołaniu Zarządu Powiatu.

Nowy starosta – Tomasz Hamerski: - Chcemy popracować nad wizerunkiem powiatu

A powiedział w nim:

O sobie

Oprócz pełnionej już drugą kadencję funkcji radnego powiatowego, jestem również działaczem społecznym: członkiem Związku Podhalan i zastępcą skarbnika Zarządu Głównego, wiceprezesem Oddziału ZP w Szczawnicy; wiceprezesem Zarządu Lokalnej Grupy działania Gorce – Pieniny. Działam też w Ochotniczej Straży Pożarnej, jestem członkiem teatru amatorskiego i regionalnego zespołu.

O rodzinie

Żona Dorota zajmuje się w tym momencie rodzinnym biznesem. Dzieci – 13-letni Jasiek i 11-letnia Hania są uczniami szkoły podstawowej w Szczawnicy. Grają też na skrzypcach, z czego cieszę się najbardziej. 

O swoim zapleczu

Faktycznie, mamy dość sporą większość w Radzie, co więcej na inauguracyjnej sesji głosowało na nas więcej radnych niż liczy ta sformalizowana, zawiązana kilka tygodni wcześniej koalicja. Jest to wyjątkowa sprawa i szczególne zobowiązanie. Na pewno chcemy być Zarządem całego powiatu, chcemy współdziałać z wszystkimi, chcemy zmienić oblicze i powiatu, i starostwa. 

O wizerunku jednostek

Na pewno chcemy popracować nad wizerunkiem i powiatu, i starostwa, i jednostek mu podległych. Na niektórych jednostkach ciąży odium przeszłości i zamierzamy zrobić wszystko, aby takie historie w przyszłości się nie powtarzały. Chcielibyśmy uczynić powiat bardziej otwartym.

O biogazowni

Na początku naszej kadencji spotykamy się z wieloma problemami, a jednym z największych jest kwestia biogazowni w Rabie Wyżnej. Będąc radnymi, nie mieliśmy pełnej wiedzy na ten temat.  Chcielibyśmy jeszcze raz zapoznać się z dokumentacją i ze stanem faktycznym, a później podjąć wszelkie kroki, żeby tę kwestię zamknąć, bo budzi zbyt dużo emocji i kontrowersji. Podkreślam, że chcemy to zrobić zgodnie z prawem, żeby nikt nie miał do nas pretensji i żeby ta sprawa się nie ciągnęła, bo do niczego dobrego to nie prowadzi.

Czy będą reorganizacje w starostwie?

Podjęliśmy decyzję, że wszystko, póki co, zostaje po staremu. Chcielibyśmy przyjrzeć się strukturze, organizacji, pracy poszczególnych wydziałów i ich naczelników. Byłoby nierozsądne, gdybyśmy przed rozeznaniem sytuacji podejmowali jakiekolwiek decyzje personalne. To działałoby na szkodę całego Powiatu. Nie chcemy tego robić. Mimo plotek, które krążyły, jesteśmy od tego dalecy i na pewno w ten sposób nie będzie to funkcjonowało. Najpierw – współpraca. Później ewentualne decyzje. Każdy ma u nas kredyt zaufania i otwartą kartę.

O składzie Zarządu Powiatu

Członkami Zarządu są: Robert Furca pełniący funkcję wicestarosty, Jacek Król pełniący funkcję urzędującego członka Zarządu oraz członkowie tzw. nieetatowi: Rafał Jandura i Andrzej Kwiecień. To doświadczeni samorządowcy, mam do nich pełne zaufanie i liczę, że powiat będzie się rozwijał we właściwym kierunku.

O kontrowersjach kompetencyjnych

Jacek Król ma średnie wykształcenie, jest trzecią kadencję radnym powiatowym, zaangażowanym działaczem społecznym i jestem przekonany, że właściwie będzie spełniał swoją rolę i będzie wsparciem zarówno dla mnie, jak i dla wicestarosty.

(asz)

 

 

 

 

Anna Szopińska 14.05.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również