nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Nowy sezon, nowa drużyna. Potencjał zagadką

Piłkarze Podhala Nowy Targ wyjazdowym meczem z Wisłoką Dębica zainaugurują w sobotę nowy sezon w rozgrywkach grupy IV 3 ligi.

W porównaniu z zeszłym sezonem, w którym nowotarżanie byli rewelacją rozgrywek, finalnie zajmując w nich 2 miejsce, zespół przeszedł rewolucję kadrową.  Już zimą odeszło 4 zawodników, a latem kolejnych 7. Większość z nich to były wiodące postacie w zespole.  Nowotarżanie stracili m.in. najlepszego strzelca Artura Pląskowskiego, a także liderów defensywy Martina Barana, Michała Bedronkę i Petera Drobnaka.

Rozpadł się więc kręgosłup drużyny, która w zeszłym sezonie do ostatniej kolejki liczyła się w walce o awans, notując pod drodze serię 28 kolejnych meczów bez porażki i 12 z rzędu zwycięstw.  W ciągu dwóch miesięcy trenerzy Dariusz Mrózek i Marcin Zubek musieli więc na nowo budować zespół i znaleźć wartościowych następców dla tych, którzy odeszli. Czas pokaże czy im się to udało.

W defensywie nowe postacie to Damian Lepiarz, Dawid Witkowski i Daniel Wajsak. Wszyscy trzej w zeszłym sezonie grali na wyższym szczeblu. Witkowski z Wajsakiem na zapleczu ekstraklasy odpowiednio w Bytovii Bytów i Chrobrym Głogów, a Lepiarz w II lidze, w Rozwoju Katowice. Jest też Arkadiusz Staszczak, który zeszły sezon spędził w jednej z drużyn z niższych lig w Szwecji.

W pomocy nowe twarze to Dariusz Zapotoczny (ostatnio grając w trzecioligowym Ruchu Zdzieszowice) oraz Michał Danilczyk (ostatnio Sokół Ostróda).

Grono młodzieżowców powiększył Błażej Skórski z rezerw Miedzi Leginica.

Największy problem to na dziś brak następcy dla Pląskowskiego. Żaden z dotychczas sprawdzanych w meczach sparingowych napastników – a była ich spora grupa – nie przypadł do gustu sztabowi Podhala. W klubie podkreślają jednak, nie ustają poszukiwania zawodnika na tę pozycję. Okienko transferowe zamyka się 31 sierpnia.

Na co więc stać Podhale w tym sezonie trudno wyrokować. Wydaje się, że będzie trudno o powtórzenie wyniku z zeszłego sezonu, nie mówiąc o jego poprawie. Z drugiej strony rok, temu o tej porze raczej też nikt nie zakładał tego, że nowotarżanie tak zaciekle bić się będą o najwyższe cele, dając przy tym tak wiele radości swoim kibicom. A tak właśnie było.

Nauczeni więc doświadczeniem, nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.

NKP PODHALE NOWY TARG.
Adres: 34-400 Nowy Targ, ul. Kolejowa 161. Tel: 18 266 52 30 Oficjalna strona: www.nkp.podhale.pl. Rok założenia: 2009. Barwy: czerwono – niebiesko – żółte. Pojemność stadionu: 900 miejsc siedzących. Prezes: Andrzej Podgórski, Wiceprezesi: Aleksander Bukański, Michał Rubiś. Członkowie zarządu: Przemysław Kępa, Grzegorz Wrona, Marian Hreśka, Piotr Steskal. Sztab szkoleniowy: I trener: Dariusz Mrózek, II trener: Marcin Zubek, trener bramkarzy: Mateusz Wójcik, fizjoterapeuta: Artur Pustułka, kierownik: Arkadiusz Marczyk, kierownik techniczny: Jan Buczek

Kadra zespołu
Bramkarze: Szymon Kudła (2001), Krzysztof Pieszek (2001), Mateusz Szukała (1999).
Obrońcy: Daniel Barbus (1996), Damian Lepiarz (1994), Arkadiusz Lewiński (1990), Marcin Mączka (1998), Arkadiusz Staszczak (1992), Maciej Tonia (1999), Daniel Wajsak (1998), Dawid Witkowski (1997)
Pomocnicy: Michał Danilczyk (1988), Dawid Dynarek (1989), Lukas Hruska (1992), Jan Łukaszczyk (2000), Mateusz Mianowany (1990), Marek Mizia (1992), Juliusz Molis (2001), Błażej Skórski (2000), Dariusz Zapotoczny (1995), Mariusz Zubek (2001).
Napastnicy: Damian Mrówka (1997), Mateusz Otręba (2000), Tomasz Palonek (2000), Jarosław Potoniec (1996)

Przybyli: Danilczyk – Sokół Ostróda, Witkowski – Bytovia Bytów, Zapotoczny – Ruch Zdzieszowice, Lepiarz – Rozwój Katowice, Staszczak – ISK AS (Szwecja), Skórski – Miedź II Leginica.

Ubyli: Martin Baran, Peter Drobnak – Znicz Pruszków, Michał Bedronka – Polonia Bytom, Eryk Borczyński – szuka klubu, Marcin Przybylski – Foto Higiena Gać, Artur Pląskowski – Stal Rzeszów, Wojciech Kobylarczyk – szuka klubu.

2 1

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna