Kamery live
prognoza pogody

Nowy DPS w powiecie nowotarskim

Od 1 lipca w Rabie Wyżnej działa nowy Dom Pomocy Społecznej. Jest to placówka całodobowego pobytu przeznaczoną dla osób przewlekle somatycznie chorych i osób w podeszłym wieku.

Nowy DPS w powiecie nowotarskim

W dniu 29 czerwca 2020 w siedzibie Starostwa Powiatu Nowotarskiego podpisano umowę na prowadzenie Ponadgminnego Domu Pomocy Społecznej. Umowa została podpisana na okres do 31 maja 2025 roku pomiędzy Powiatem Nowotarskim a Caritas Archidiecezji Krakowskiej z siedzibą w Krakowie 

Dom Pomocy Społecznej im. św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Rabie Wyżnej jest placówką całodobowego pobytu przeznaczoną dla osób przewlekle somatycznie chorych i osób w podeszłym wieku.

Dwadzieścia lat temu, dzięki staraniom ks. Kard. Stanisława Dziwisza w Rabie powstał Zakład Opiekuńczo – Leczniczy i to właśnie ta placówka dziś zmieniła formułę opieki nad chorymi.

W spotkaniu brali udział: Poseł na Sejm RP Edward Siarka, Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber oraz Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec, Skarbnik Powiatu Nowotarskiego Joanna Gronkowska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu Aneta Wójcik i Ksiądz Andrzej Duda.

Tekst: PCPR w Nowym Targu

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 06.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
z metalki 08:19 08.07.2020

Pozdrawiamy ks. Andrzeja:):):)

Zobacz również