Kamery live
prognoza pogody

Nowotarżanki zgarniają pierwsze nagrody na prestiżowych festiwalach

19 maja 2017 12:47
Wyciszenie Włącz dźwięk

Julia Jarząbek - 14-letnia solistka działającego w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu Studia Piosenki „Septyma”, podbiła serca jury V Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego w Warszawie. Jej nieco starsza koleżanka z "Septymy", Martyna Plewa - otrzymała z kolei I miejsce w Małopolskim Festiwalu Piosenki w Krakowie na interpretację utworów Piwnicy pod Baranami.

Julia Jarząbek, 14 – letnia solistka Studia Piosenki „Septyma” działającego w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu podbiła serca jury V Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego, który odbywał się w dniach 13 – 14 maja w Warszawie. Nowotarżanka zdobyła I miejsce, a zachwyciła komisję wspaniałym wykonaniem, piękną barwą głosu i energią, która charakteryzuje ludzi pochodzących z regionu Podhala.

Skład jury robił wrażenie. A zasiadali w nim: Urszula Dudziak – światowej sławy wokalistka jazzowa, Krzysztof Sadowski – pianista jazzowy, kompozytor, prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego oraz Joanna Morea – kompozytorka, aranżerka, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Brukseli na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej.

Dla Julii był to szczególny czas. Zaproszona została na warsztaty jazzowe przez Krzysztofa Sadowskiego, jak również odwiedziła miejsce, gdzie pochowane zostało serce wielkiego Polaka, pianisty i kompozytora – Fryderyka Chopina. Powtórnie mogła wykonać przygotowane utwory podczas Gali Koncertu Laureatów na Nowym Świecie w Warszawie.

Drugie zwycięstwo odniosła rówieśniczka Julii, koleżanka z „Septymy” Martyna Plewa, otrzymując I miejsce w Małopolskim Festiwalu Piosenki w Krakowie na interpretację utworów Piwnicy pod Baranami. Pięknym głosem, ale także wspaniałą choreografią do utworu Martynka podbiła serca jury. Tym razem zasiadali w nim: Jacek Korohoda – artysta muzyk, współpracował z artystami Piwnicy pod Baranami tj. Marek Grechuta, Beata Rybotycka, Agnieszka Chrzanowska; Małgorzata Perc – pianista, dyrygent, wieloletni pedagog, nauczyciel emisji głosu; Tomasz Grochot – artysta muzyk, związany z Piwnicą pod Baranami; Jarosław Kaganiec – artysta muzyk, pianista Piwnicy pod Baranami.

Obie dziewczynki do konkursu przygotowała pani Dorota Kret.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, przypominając przy okazji zrealizowany kilka tygodni temu reportaż z udziałem Julii Jarząbek (“Na skrzyżowaniu sztuk” 19.04,2017, od 15’37’)

źródło: UM Nowy Targ/MOK Nowy Targ

NT24TV 19.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również