Nowotarżanin Mistrzem Polski w snowboardowym Big Air

18 marca 2018 11:12
W snowparku w Białce Tatrzańskiej rozegrane zostały snowboardowe Mistrzostwa Polski w konkurencji big air. Wśród kobiet po tytuł mistrzowski sięgnęła Agnieszka Rusin z klubu AZS AWF Katowice, natomiast u mężczyzn złotym medalistą krajowego czempionatu został jej klubowy kolega, nowotarżanin Piotr Tokarczyk.

W deszczowej pogodzie snowboardziści rywalizowali w Mistrzostwach Polski w Białce Tatarzańskiej w konkurencji big air. Zmagania mężczyzn zdominowali reprezentanci klubu AZS AWF Katowice, którzy zgarnęli wszystkie medale. Mistrzem Polski został Piotr Tokarczyk. Srebrny medal wywalczył Jan Jaromin, natomiast brąz zdobył Stanisław Bartoszek. – W piątek panowały bardzo ciężkie warunki. Deszcz, który padał cały dzień, sprawiał, że lądowania były bardzo miękkie, tzw. “kasza na lądowaniu” – wyjaśnia świeżo upieczony mistrz Polski. – Dzisiejszego dnia tak naprawdę wygrało doświadczenie. W tak trudnych warunkach trzeba nieco inaczej się zachowywać podczas wykonywania swojego przejazdu niż jakby miało to miejsce w twardych warunków. Można powiedzieć, że jeden mały błąd mógł wykluczyć mnie z zawodów – dodaje. – W eliminacyjnym pierwszym skoku wykonałem 720, a w drugim 1080. Standardowo zazwyczaj robię 1080, a później 1440, ale niestety na Mistrzostwach Polski nie mogłem tego wykonać, ponieważ skocznia była za mała. Bałem się trochę, że rotacja 1080 może nie wyjść mi perfekcyjny, dlatego stwierdziłem, że do finału powinny wystarczyć mi te triki i tak też się stało – podsumowuje Piotr Tokarczyk.