nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Nowotarskie sklepy mierzą się z katastrofą ekonomiczną

Trwająca epidemia spowodowała paradoks na rynku handlowym. Ze względu na strach przed zarażeniem  się koronawirusem ruch pieszych w mieście niemal wymarł, a to spowodowało, że lokalne sklepy spożywcze znalazły się w dramatycznej sytuacji finansowej. Tymczasem duże supermarkety oblężane są przez rzesze klientów robiących zapasy żywności.

O ile duże markety mogą liczyć na rzesze klientów robiących zapasy żywności, o tyle małe, lokalne sklepy spożywcze mierzą się z katastrofą ekonomiczną. 

 – Sprzedaż idzie obecnie bardzo słabo. Można powiedzieć, że ruchu praktycznie nie ma – komentuje pani Bożena, ekspedientka w jednym z nowotarskich sklepów spożywczych. 

Zamiast kilkuset, a nawet kilku tysięcy klientów dziennie, lokalne sklepy odwiedza obecnie maksymalnie kilkudziesięciu kupujących. Ponadto zmniejszyła się liczba wykupywanych produktów. Chleb, mleko i wędliny to najczęstsze i często jedyne artykuły, jakie trafiają na kasę. 

 – Jak tak dalej będzie… No nie wyobrażamy sobie tego, co może być, co będzie – niepokoi się pani Bożena. 

Więcej o paradoksie związanym z „zakupomanią” w dużych marketach oraz brakiem klientów w lokalnych sklepach – spowodowanym przez koronawirusa – w krótkim materiale video poniżej.

/ps/

8 2

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

3 komentarzy

Przedsiębiorca

19 marca, 2020, o 07:50:56

Na pocieszenie są branże w których ilość klientów na dzień = 0. Jak właściciel lokalu nie obniży czynszu to idę z torbami. ZUS mi przesuną w czasie? I co mi z tego jak straty po wirusie nie wiem czy do końca roku odrobie. Potrzebne są konkretne działania, a to co obiecują to mydlenie oczu ciemnej masie i nic więcej. Miliardy na ratowanie, serio ktoś jest tak naiwny że w to wierzy? Wpływy do budżetu z powodu wirusa spadną drastycznie, będą drukować te pieniądze?

BOSAK - na prezydenta !!!!

19 marca, 2020, o 22:10:56

Przedsiębiorca 2 Zgadzam się z Tobą całkowicie. Na Węgrzech to, albo są zwolnieni ze składek "ZUS" i podatków albo częściowo płacą minimalna kwotę do końca czerwca a u nas PIS na TV daje 2 miliardy a na pomoc przedsiębiorcom 0 !!!!!

adi

28 marca, 2020, o 15:26:46

puknij sie w czolo.

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(4) { [0]=> int(56) [1]=> int(276) [2]=> int(112) [3]=> int(68) }