Kamery live
prognoza pogody

Nowotarskie sklepy mierzą się z katastrofą ekonomiczną

Wyciszenie Włącz dźwięk

Trwająca epidemia spowodowała paradoks na rynku handlowym. Ze względu na strach przed zarażeniem  się koronawirusem ruch pieszych w mieście niemal wymarł, a to spowodowało, że lokalne sklepy spożywcze znalazły się w dramatycznej sytuacji finansowej. Tymczasem duże supermarkety oblężane są przez rzesze klientów robiących zapasy żywności.

O ile duże markety mogą liczyć na rzesze klientów robiących zapasy żywności, o tyle małe, lokalne sklepy spożywcze mierzą się z katastrofą ekonomiczną. 

 – Sprzedaż idzie obecnie bardzo słabo. Można powiedzieć, że ruchu praktycznie nie ma – komentuje pani Bożena, ekspedientka w jednym z nowotarskich sklepów spożywczych. 

Zamiast kilkuset, a nawet kilku tysięcy klientów dziennie, lokalne sklepy odwiedza obecnie maksymalnie kilkudziesięciu kupujących. Ponadto zmniejszyła się liczba wykupywanych produktów. Chleb, mleko i wędliny to najczęstsze i często jedyne artykuły, jakie trafiają na kasę. 

 – Jak tak dalej będzie… No nie wyobrażamy sobie tego, co może być, co będzie – niepokoi się pani Bożena. 

Więcej o paradoksie związanym z “zakupomanią” w dużych marketach oraz brakiem klientów w lokalnych sklepach – spowodowanym przez koronawirusa – w krótkim materiale video poniżej.

/ps/

Piotr Starmach 18.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Przedsiębiorca 07:50 19.03.2020

Na pocieszenie są branże w których ilość klientów na dzień = 0. Jak właściciel lokalu nie obniży czynszu to idę z torbami. ZUS mi przesuną w czasie? I co mi z tego jak straty po wirusie nie wiem czy do końca roku odrobie. Potrzebne są konkretne działania, a to co obiecują to mydlenie oczu ciemnej masie i nic więcej. Miliardy na ratowanie, serio ktoś jest tak naiwny że w to wierzy? Wpływy do budżetu z powodu wirusa spadną drastycznie, będą drukować te pieniądze?

BOSAK - na prezydenta !!!! 22:10 19.03.2020

Przedsiębiorca 2 Zgadzam się z Tobą całkowicie. Na Węgrzech to, albo są zwolnieni ze składek "ZUS" i podatków albo częściowo płacą minimalna kwotę do końca czerwca a u nas PIS na TV daje 2 miliardy a na pomoc przedsiębiorcom 0 !!!!!

adi 15:26 28.03.2020

puknij sie w czolo.

Zobacz również