PILNE

Nowotarskie Pożegnanie Lata 2020. Znamy program

9 września 2020 00:51

W dniu 13 września (niedziela) w godz.11.00-22.00 w Parku Miejskim odbędzie się Nowotarskie Pożegnanie Lata, czyli cykl koncertów muzycznych, występów zespołów regionalnych i chórów, a także zawodów sportowych. Wydarzenie to odbędzie się w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Wstęp wolny.

Nowotarskie Pożegnanie Lata 2020. Znamy program

Zagrają dla Państwa: Lubelska Federacja Bardów, Megitza, Duet Ryczy-Prycza, Cold Gregories, Mirosław Witkowski z Chórem Srebrne Nutki i Studiem Piosenki Septyma z projektem „Mozart kontra Sinatra”, a także Bosski Roman. Wystąpią także: Zespół Góralski Hyrni i Młodzi Hyrni, Siostry Szewczyk, Studio Piosenki Septyma, Miejska Orkiestra Dęta, Dziecięcy Zespół Góralski Mali Śwarni, Miejski Nauczycielski Chór Gorce.

Dodatkowo odbędą się rozgrywki i zawody sportowe: Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza z Winter Classic, Zawody deskorolkowe, rowerowe i hulajnogi, a także rozgrywki w boule. Zatem będzie się działo. Szczegółowy program poniżej.

Park Miejski

PROGRAM:

Godz.11.00 Zespół Góralski Hyrni i Młodzi Hyrni

Godz.11.30 Siostry Szewczyk

Godz.11.45 Studio Piosenki Septyma

Godz.12.30 Miejska Orkiestra Dęta

Godz.13.00 Dziecięcy Zespół Góralski Mali Śwarni

Godz.13.30 Miejski Nauczycielski Chór Gorce

Godz.14.00 Duet Ryczy-Prycza

Godz.15.00 Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna przez Sztukę IX-edycja

Godz.16.00 Bosski Roman oraz ogłoszenie wyników zawodów

Godz.17.00 Megitza

Godz.18.30 Lubelska Federacja Bardów

Godz.20.00 Cold Gregories

Dodatkowo:

Zawody o Puchar Burmistrza w Siatkówkę plażową z Winter Classic

Zawody deskorolkowe, rowerowe i hulajnogi

Rozgrywki gry w boule

————————————

Duet Ryczy-Prycza

Duet tworzą: Wojciech Skibiński – aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie; oraz Krzysztofa Taraszka. Usłyszą Państwo najwspanialsze pieśni Cohena w niezapomnianym tłumaczeniu Macieja Zembatego.

————————————

Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna przez Sztukę IX-edycja

Projekt realizowany przez Mirosława Witkowskiego i Stowarzyszenie Muzyka Świata Akord. Mirosław Witkowski to muzyk, wokalista, kompozytor, manager, organizator koncertów kameralnych i plenerowych, recitali, warsztatów muzycznych, nauczyciel śpiewu i emisji głosu. Śpiewając, kreatywnie łączy elementy techniki klasycznej i rozrywkowej. Wraz z zawodowymi muzykami w nowotarskiej edycji „Mozart kontra Sinatra” wystąpią Chór Srebrne Nutki działający przy Klubie Seniora oraz Studio Piosenki Septyma działające w MOK Nowy Targ.

————————————

Bosski Roman

Artysta raper, producent, wydawca, promotor zdrowego stylu życia, patriotyzmu, rozwoju osobowego, twórca autorskich warsztatów profilaktyczno-motywacyjnych połączonych z koncertem hip-hop, producent składanek hip-hopowych i teledysków motywacyjnych z udziałem gwiazd rapu i mistrzów sportu. oraz ogłoszenie wyników zawodów

————————————

Megitza

Urodzona w Zakopanem w wieku 16 lat sama wyemigrowała do USA, gdzie ożyło jej marzenie o dzieleniu się muzyką, która od zawsze pulsowała w jej góralskich żyłach. Krytycy opisują jej muzykę jako „muzyka na nowe milenium”. Doszukują się w niej inspiracji kulturą bałkańską, latynoską, etno-jazzem, popem, reggae, a nawet rockiem; lecz to nie gatunki muzyczne, a ludzkie życie i uczucia niezmiennie pozostają kompozycyjnym kompasem Megitzy. Dopełnieniem niebanalnego charakteru artystki jest jej kontrabas.

————————————

Lubelska Federacja Bardów

Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. Jest to więc oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Występuje od maja 1999 roku. Sposobem organizacji pracy przypomina krakowską Piwnicę pod Baranami, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową.

————————————

Cold Gregories

Zespół Cold Gregories uformował się w Nowym Targu. Cechuje go rozpoznawalne klasyczne ciężkie brzmienie, nie pozbawione jednak melodyjności.

os 09.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również