Kamery live
prognoza pogody

Nowotarskie kawiarenki

2 sierpnia 2016 06:32
Wyciszenie Włącz dźwięk

31 maja 2016 roku wygasły umowy na wynajem placu pod małą gastronomię. Dotychczasowe obiekty gastronomiczne znajdujące się na nowotarskim rynku, otwarte były jedynie sezonowo. Już niebawem zostaną otworzone nowo wybudowane kawiarenki, które w przeciwieństwie do poprzednich, będą funkcjonowały cały rok. Pomysł na zagospodarowanie pustej przestrzeni wydaje się być jak najbardziej trafiony. Przede wszystkim ze względu na bogaty   i różnorodny zasób produktów, który oferować będą nowi najemcy kawiarenek, niezależnie od pory roku.

Znakomitym przykładem może być jeden z budynków, którego dzierżawcą została firma Lolly Polly, specjalizująca się w lodach i cukiernictwie. Jak zapewnia prezes firmy, Grzegorz Drobny – przewidują wprowadzić około 90 rodzajów lodów opartych na naturalnych składnikach, które będą serwowane przez cały rok. W ofercie będzie można znaleźć także szeroki wybór kaw, herbat, koktajli, deserów i ciastek. Oprócz słodkości planowane jest również serwowanie różnego rodzaju win. Prezes firmy Lolly Polly zapewnia, że dzięki swoim recepturom, ich produkty wyróżniają się na rynku gastronomicznym i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Liczymy w pierwszej kolejności na lojalnych klientów, czyli regularnie odwiedzających nasz lokal mieszkańców, ale nie ukrywam, że w sezonie letnim, gdzie jest duże nasilenie ruchu turystycznego, również na turystów – mówi Grzegorz Drobny. Nasze miasto od lat słynie z najlepszych lodów na Podhalu, dzięki czemu gościmy smakoszy z całej Polski. Wielu turystów jadąc do Zakopanego, zatrzymuje się w Nowym Targu by zasmakować lodów, które niejednokrotnie były zachwalane w całym kraju.

Przetarg na drugą kawiarenkę wygrała Agata Rejowska i restauracja „Villa Toscana”, specjalizująca się w kuchni włoskiej. Pomimo, iż managerka nie udzieliła informacji na temat nowo wybudowanych kawiarenek, możemy jedynie przypuszczać, że oferta serwowanych tam dań, będzie równie bogata co w restauracji.

Oprócz propozycji gastronomicznej, oba budynki mają zapewnić również zaplecze sanitarne. Taka inwestycja wydaje się być jak najbardziej trafiona, zwłaszcza, że mieszkańcy Nowego Targu, przez dłuższy czas, znacznie krytykowali brak szaletów na płycie rynku. Toalety prawdopodobnie otwarte będą w godzinach 6-22.

Nowy Targ zaczyna charakteryzować się nie tylko dynamicznym rozwojem gospodarczym, ale także i kulturowym. Całoroczne otwarcie kawiarenek może być świetną ofertą zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Miejmy nadzieję, że nowe obiekty gastronomiczne i serwowane w nich dania, znajdą rzeszę miłośników i nie tylko podbiją serca każdego klienta, ale także i kubki smakowe!

tekst i zdjęcia: Joanna Rosiek

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego obrazującego przebieg budowy pierwszej kawiarenki.

NT24TV 02.08.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również