Kamery live
prognoza pogody

Nowotarski szpital przyjmie 10 pacjentów ze Słowacji

26 lutego 2021 16:13

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz zapowiedział dziś, że w ciągu najbliższych dni Polska przyjmie ok. 10 pacjentów w ciężkim stanie z terenu Słowacji. Placówką, do której zostaną skierowani ma być Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu. 

Nowotarski szpital przyjmie 10 pacjentów ze Słowacji

O planowanych przyjęciach słowackich pacjentów, Andrusiewicz powiedział podczas dzisiejszego briefingu w Warszawie. Jak cytuje portalsamorzadowy.pl:

Rzeczywiście tu już rozmowy między Polską a Słowacją zmierzają ku końcowi. Tak naprawdę w najbliższych dniach przyjmiemy na pewno w okolicach 10 pacjentów ze Słowacji, to są pacjenci w stanie ciężkim, z oddziałów intensywnej opieki medycznej. Oni zostaną przewiezieni do szpitala w Nowym Targu, tam są przygotowane dla nich miejsca. W odwodzie mamy dla nich jeszcze inny szpital, w Rzeszowie. W najbliższych dniach ten transport powinien się odbyć” – poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia. 

O przyjęcie takiej ilości pacjentów poprosiła, póki co, strona słowacka. Nie wiadomo, czy takich pacjentów będzie więcej. 

źródło: portalsamorzadowy.pl

Szpital w Nowym Targu gotowy przyjąć pacjentów ze Słowacji

os 26.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również