Kamery live
prognoza pogody

Nowotarski Piknik Lotniczy – odwołany

5 maja 2020 15:51
Wyciszenie Włącz dźwięk

To już niestety pewne – tegoroczny Nowotarski Piknik Lotniczy nie dojdzie do skutku. Władze Aeroklubu Nowy Targ właśnie wystosowały oficjalne oświadczenie w tej sprawie. “Jest nam przykro i zapewniam, że nie była to łatwa decyzja, szczególnie, że tegoroczna edycja imprezy miała być połączona z świętowaniem 90-lecia naszego lotniska. W obecnej sytuacji nie było jednak innego wyjścia, jak odwołać Nowotarski Piknik. Bezpieczeństwo jest najważniejsze” – mówi Paweł Kos, prezes Aeroklubu Nowy Targ. 

Oto pełna treść komunikatu wystosowanego przez Aeroklub Nowy Targ:

“Z wielką przykrością informujemy o konieczności podjęcia trudnej decyzji o odwołaniu XII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Pozostając w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie Państwa oraz organizatorów wydarzenia, nie mogliśmy jednak zdecydować inaczej.

Coroczny piknik lotniczy służy popularyzacji lotnictwa cywilnego i wojskowego, a także naszego miasta, Nowego Targu jako ważnego punktu na światowej mapie lotniczej. Dodatkowo tym roku piknik miał uświetnić 90-tą rocznicę powstania nowotarskiego lotniska.

Niestety sytuacja w kraju związana z pandemią koronawirusa oraz olbrzymi kryzys gospodarczy pokrzyżowały nam plany organizacyjne.

Zapewniamy jednak, że największe święto lotnicze na Podhalu, tak lubiane i cenione przez rzeszę tysięcy naszych widzów powróci na nowotarskie niebo już przyszłym roku.

Licząc na Państwa zrozumienie, życzymy dużo zdrowia!

Paweł Kos

Prezes Aeroklubu Nowy Targ”

Tłumy na niedzielnych pokazach lotniczych

A my powspominajmy ubiegłoroczną edycję wydarzenia, którą mieliśmy przyjemność relacjonować:

os 05.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również