Kamery live
prognoza pogody

Nowotarski Ekonomik podbija Budapeszt

19 czerwca 2022 14:16

W dniach 23-25 maja 2022 roku połączone siły uczniów nowotarskiego Ekonomika (klas 3pR, 3gHOT, 3gRS i 2E) podbijały Budapeszt, a ściślej rzecz ujmując, pojechały na trzydniową wycieczkę do tego pięknego miasta nad Dunajem.

Nowotarski Ekonomik podbija Budapeszt

W towarzystwie przewodnika, pana Darka i nauczycieli, grupa zwiedziła wszystkie ciekawe miejsca stolicy Węgier, a ostatniego dnia udała się do stolicy marcepanu, czyli Szentendre. Uczniowie zobaczyli prawie wszystkie najważniejsze punkty turystyczne – od Placu Bohaterów, Alei Andrassyego, przez wzgórze Gelerta, niestety częściowo zamkniętez powodu remontu, wyspę Małgorzaty, Parlament, Wzgórze Zamkowe…. Zachwytom nie było końca, zwłaszcza, że pogoda dopisywała.

Dużym atutem była lokalizacja, gdyż trzecioklasiści spali w hotelu Budapest, który położony jest w centrum-z widokiem na parlament. Największą trudność sprawiał język, ale można było obejść tę niedogodność, wykorzystując ręcek i czasami język angielski. Po trzech dniach pobytu wszyscy wrócili w wyśmienitych humorach i postanowieniem powrotu do tego pięknego miasta.

mat. nadesłane

os 19.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również