Kamery live
prognoza pogody

Nowotarski Dzień Seniora w MCK

23 października 2022 18:14
Wyciszenie Włącz dźwięk

W Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu seniorzy obchodzili dziś swoje święto – była to kontynuacja Nowotarskiego Dnia Seniora zainaugurowanego w czwartek w obiekcie miejskiej pływalni. Niedziela była dniem prezentacji stowarzyszeń senioralnych działających na terenie Nowego Targu, oraz występów artystycznych. Na scenie pojawiły się przyjmowane z aplauzem “Wirujące Babki” z UTW, gorąco oklaskiwany chór “Srebrne Nuty” pod dyrekcją Piotra Burcana oraz niespodzianka wieczoru – koncert piosenek Edith Piaf “To śpiewa Paryż” w wykonaniu Doroty Helbin z fortepianowym akompaniamentem Wojciecha Wachułki. Wydarzenie poprowadziła Edyta Garb – naczelnik Wydziału Obsługi Mieszkańców i Przedsiębiorców w Urzędzie Miasta Nowy Targ. 

Zanim rozpoczął się cykl występów artystycznych, szefowie poszczególnych organizacji senioralnych krótko opowiedzieli o działalności jednostek, które reprezentowali. Były to: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Targu, stowarzyszenie “Aktywny Senior”, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – zarząd rejonowy w Nowym Targu, Sekcja Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego, czy Stowarzyszenie Chór “Srebrne Nuty”. Prezes Stowarzyszenia UTW Elżbieta Łabuz apelowała o to, by organizacje senioralne nie rywalizowały ze sobą, a wspólnie działały na rzecz i dla dobra wszystkich seniorów – tych zrzeszonych i aktywne zaangażowanych w działalność różnych stowarzyszeń, jak i tych niezrzeszonych.

Część artystyczną rozpoczął koncert chóru “Srebrne Nuty”. Najpierw okolicznościowy wiersz swojego autorstwa zaprezentowała pani Maria Fryda, później cała sala kołysała się już w rytm znanych melodii, takich jak rozsławiony w dzięki programowi “Mam talent” hit “Używaj dziewczyno, póki żeś młoda”, “Kocha się raz” Ireny Jarockiej i Waldemara Koconia z solowymi partiami państwa Szewczyków czy “Byle było tak” Krzysztofa Krawczyka w interpretacji prowadzącego chór Piotra Burcana. Występ chóru został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, która doceniła charyzmę dyrygenta i solistów.

Równie gorący aplauz zgotowano “Wirującym babkom” – grupa energicznych, pląsających w rytmach zumby reprezentantek UTW jest już w Nowym Targu znana i była oklaskiwana oraz podziwiana m.in. podczas Jarmarku Podhalańskiego. Śmiało można powiedzieć, że ta inicjatywa pań odniosła w mieście spory sukces. 

Późnym popołudniem rozpoczął się przygotowany specjalnie dla seniorów koncert piosenki francuskiej – “To śpiewa Paryż”. Była to przepiękna podróż do najwspanialszej z europejskich stolic – piosenki Edith Piaf w tłumaczeniach Andrzeja Ozgi zaśpiewała Dorota Helbin, a na fortepianie wirtuozersko akompaniował jej Wojciech Wachułka. Poszczególne utwory przeplatane były ciekawostkami z życia wybitnej francuskiej artystki. 

Dzień Seniora w Nowym Targu

os 23.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również