Kamery live
prognoza pogody

Nowotarska Strefa Relaksu wśród zwycięzców plebiscytu

11 maja 2017 17:13

Nowotarska Strefa Relaksu znalazła się wśród sześciu projektów do budżetów obywatelskich z całej Polski, które zyskały miano najlepszych, zdaniem ekspertów i internautów w konkursie "Mieszkam Tu- Mądre pomysły na Mądre miasto".

Nowotarska Strefa Relaksu wśród zwycięzców plebiscytu

Wśród pozostałych laureatów III edycji konkursu „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto” znalazły się projekty z Kórnika, Bydgoszczy, Łodzi, Pabianic i Jarosławia. 

Nominowanych w tegorocznej edycji konkursu zostało łącznie 29 projektów z całej Polski, wśród nich inny projekt z naszego miasta – Nowotarski Piknik Lotniczy. Celem konkursu jest promocja najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w 2016 r. w ramach budżetów obywatelskich i inicjatyw lokalnych przez mieszkańców polskich miast. Spośród nich wybrano te najlepsze i najciekawsze. Pomysły były oceniane przez profesjonalne grono ekspertów – przedstawicieli organizacji pozarządowych, świata naukowego i artystycznego. Ponadto, głosy oddawali też internauci – czytelnicy portalu portalsamorzadowy.pl W głosowaniu internetowym oddano ponad 24 tys. głosów.

„Nowotarska Strefa Relaksu – zagospodarowanie bulwarów nad Dunajcem” w Nowym Targu został jednym z dwóch laureatów w kategorii społecznej (obok Rowerowej Gminy z Kórnika). Jest to projekt, którego celem jest stworzenie odpowiedniej przestrzeni do plażowania i aktywnego wypoczynku oraz utworzenie oryginalnego i nowego miejsca, które w ciekawy sposób przedstawi wykorzystanie lokalnych zasobów, jakim są tereny nad rzeką Biały Dunajec. Projekt promuje aktywny i zdrowy styl życia.

Zwycięzcy zostaną uhonorowani podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

źródło: portalsamorzadowy.pl

wizualizacje: www.facebook.com/nowotarskastrefa/

NT24TV 11.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również