nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Nowotarscy Policjanci ze wsparciem funkcjonariuszy z Krakowa

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie pomagają nowotarskim policjantom w sprawdzaniu osób objętych kwarantanną. Tymczasem tylko w weekend co najmniej 45 osób w Małopolsce opuściło miejsce swojej kwarantanny.

Fot. KPP Nowy Targ

Wspierając służby sanitarne policjanci przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną, stosują się do zasad kwarantanny i pozostają w miejscu odizolowania. Kontroli przestrzegania kwarantanny dokonują tylko policjanci umundurowani. Z uwagi na to, że liczba osób do sprawdzenia wzrasta  w kontrolach wspierają nas policjanci z  Oddziałów Prewencji Policji w Krakowie.  Dla bezpieczeństwa funkcjonariusze nie mają z osobami objętym kwarantanną bezpośredniego kontaktu, nie wchodzą do domów, czy mieszkań. Mundurowi kontaktują się telefonicznie lub dzwonią na domofon i poprzez kontakt wzrokowy sprawdzają, czy ta osoba rzeczywiście przebywa w miejscu kwarantanny. Policjanci pytają o samopoczucie i ewentualne potrzeby dostarczenia leków, czy artykułów spożywczych.  Jeżeli ktoś zgłasza mundurowym potrzebę pomocy informujemy odpowiednie instytucje. Do osób objętych kwarantanną policjanci wysyłają również wiadomości MMS z ulotką informacyjną dotyczącą aplikacji „Kwarantanna domowa”. Zachęcamy do ściągnięcia darmowej i bezpiecznej aplikacji w sklepach Google Play  oraz App Store. Dzięki aplikacji osoba w kwarantannie ma szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze, a także szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym. Więcej informacji na www.gov.pl/kwarantannadomowa.

Przestrzegamy!

Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny będą wyciągane surowe konsekwencje. W stosunku do co najmniej 45 osób, które w weekend opuściły miejsce kwarantanny zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.  Za nieprzestrzeganie kwarantanny (art. 116 kodeksu wykroczeń) grozi im wysoka grzywna.  W przypadku  jeśli z miejsca oddali się osoba, u której potwierdzono zakażenie, to może ona  odpowiadać za szerzenie choroby zakaźnej.  Za to przestępstwo (art. 165 kodeksu karnego) grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną pozostańmy w domu dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych.  

/źródło: KPP Nowy Targ/

/ps/

2 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(3) { [0]=> int(56) [1]=> int(276) [2]=> int(68) }