Kamery live
prognoza pogody

Nowotarscy policjanci zabezpieczyli 22 kg substancji psychoaktywnych. Zatrzymali też posiadacza towaru

Ponad 22 kg różnego rodzaju środków odurzających – zabezpieczyli policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Za posiadanie tych narkotyków zatrzymany został 30-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego. Podejrzany trafił do tymczasowego aresztu i grozi mu kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat.

Nowotarscy policjanci zabezpieczyli 22 kg substancji psychoaktywnych. Zatrzymali też posiadacza towaru

Podczas prowadzenia sprawy dotyczącej przestępstwa gospodarczego, policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wpadli na trop 30-letniego mieszkańca Limanowej, powiązanego z przestępczością narkotykową. Czynności prowadzone były we współpracy i pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. W czwartek (23 marca br.) rano funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania oraz pomieszczenia gospodarcze zajmowane przez podejrzewanego o ten nielegalny proceder.

Po wejściu do budynku gospodarczego policjanci natrafili na suszone krzaki marihuany – łącznie ponad 21 kg, natomiast w piwnicy domu na ponad 350 gramów haszyszu, 600 gramów mefedronu oraz kilka tabletek ecstasy. Narkotyki zapakowane były w różnej wielkości foliowe worki oraz szklane słoiki. Część środków była poporcjowana i zapakowana w mniejsze woreczki. Łącznie zabezpieczono ponad 22 kg środków odurzających – podaje podkom. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa KPP w Nowym Targu.

30-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. W piątek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat.  Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. W sobotę sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

źródło, fot. KPP Nowy Targ

os 27.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Amanda 16:40 27.03.2023

A scieki z Rancho Lot ? Nic w redakcji nie wiadomo? Ksiadz I lesnik kryty..

Zobacz również