Kamery live
prognoza pogody

Nowotarscy policjanci z pucharem w turnieju

25 czerwca 2018 11:13

Nowotarscy policjanci wygrali II etap eliminacji XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych. Okazali się najlepsi w sprawdzianie sprawności fizycznej i teście wiedzy zawodowej. We wrześniu pojadą na finał zawodów do Słupska.

Nowotarscy policjanci z pucharem w turnieju

21 czerwca, na terenie KWP w Krakowie i OPP w Krakowie odbył się II etap eliminacji XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, w którym udział wzięło 21 drużyn, reprezentując wszystkie komendy miejskie i powiatowe z garnizonu małopolskiego.

W generalnej klasyfikacji wygrała Komenda Powiatowa Policji z Nowego Targu, z reprezentującymi ją sierż. Jerzym Monterianem i st. post. Patrykiem Adamowskim, zdobywając pierwsze miejsca w dwóch spośród czterech konkurencji, tj.w  teście wiedzy zawodowej i sprawdzianie sprawności fizycznej. 

Dwie pozostałe konkurencje turnieju to sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego i stosowanie technik obezwładniania osób. II miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła KPP z Gorlic, a trzecie – KPP Sucha Beskidzka.

Zawodnicy, którzy zajęli w poszczególnych konkurencjach pierwsze miejsca otrzymali statuetki, natomiast zawodnicy z klasyfikacji generalnej otrzymali puchary wraz z nagrodami motywacyjnymi w formie pieniężnej.

Zwycięzcy wezmą udział w finale XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku w dniach 12-14 września 2018 roku.

Nadmienić należy, że powyższe przedsięwzięcie na szczeblu województwa małopolskiego organizowane było przez: Wydział Prewencji KWP w Krakowie, Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Krakowie, OPP w Krakowie oraz wsparte przez Wojewódzki Zarząd NSZZ Policjantów w Krakowie.

źródło i fot. KPP Nowy Targ

os 25.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również