Kamery live
prognoza pogody

Nowotarscy policjanci na stokach

19 stycznia 2017 15:08

Policjanci z powiatu nowotarskiego wspólnie z ratownikami Grupy Podhalańskiej GOPR uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Śniegu na stokach narciarskich Palenica w Szczawnicy, Jaworki Homole oraz na Polczakówce w Rabce Zdroju. Impreza jest organizowana z inicjatywy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Nowotarscy policjanci na stokach

Inicjatywa ma na celu uświadamianie uczestnikom zimowych szaleństw rolę śniegu w środowisku, obejmuje naukę zabaw na śniegu i promocję  odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów. Policjanci wspólnie z wykwalifikowanymi instruktorami SITN PZN przeprowadzili gry i zabawy na śniegu; zorganizowano też zawody narciarskie.

W czasie trwania imprezy promowana była również kampania informacyjno – edukacyjna „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” zainicjowana przez Komendę Główna Policji, a dzieci biorące udział we wczorajszych zabawach zachęcane były do wzięcia udział w konkursie plastycznym pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, którego tematem jest zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Szczegóły konkursu oraz karty zgłoszenia dostępne są na stronie www.policja.pl. Konkurs trwa do 20 lutego 2017 roku.

mat. prasowe

NT24TV 19.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również