Kamery live
prognoza pogody

Nowotarscy dzielnicowi sprawdzają sytuację osób bezdomnych

18 stycznia 2021 15:02

Okres zimowy i ujemne temperatury to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych. To właśnie w tym czasie dochodzi do zgonów w skutek wychłodzenia organizmu. Nowotarscy dzielnicowi w ramach Akcji Zima sprawdzają sytuację osób bezdomnych, nie zapominając też o starszych i samotnych.

Nowotarscy dzielnicowi sprawdzają sytuację osób bezdomnych

Dzielnicowi to policjanci, którzy doskonale znają swój rejon służbowy. Znają miejsca, gdzie najczęściej przebywają osoby bezdomne. Z uwagi duży spadek temperatur, policjanci sprawdzają miejsca, gdzie osoby bezdomne mogą szukać schronienia, a w przypadku napotkania bezdomnego,  podczas rozmowy mundurowi informują, gdzie można zgłosić się w celu uzyskania pomocy.

W zimowym okresie dzielnicowi nie zapominają również o osobach starszych i samotnych. W tym trudnym czasie i panującej pandemii policjanci sprawdzają, czy osoby starsze radzą sobie w codziennych czynnościach. Informują również o możliwości skorzystania z programu Wspieraj Seniora realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę. Jeśli widzimy osobę potrzebującą pomocy, leżącą na ławce, śpiącą na przystanku to reagujmy! – apeluje policja – Aby pomóc czasami wystarczy tylko jeden telefon pod numer alarmowy 112. Jeżeli znamy kogoś w trudnej sytuacji, kto narażony jest w tym okresie zimowym na wychłodzenie organizmu możemy powiadomić również Ośrodek Pomocy Społecznej. Aby dotrzeć do tych wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego z nas.

źródło i fot. KPP Nowy Targ

os 18.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również