nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Nowi prezesi w miejskich spółkach

Podczas zwołanej pospiesznie konferencji prasowej, burmistrz Grzegorz Watycha przedstawił nowych, wybranych w konkursach, szefów miejskich spółek. Od 1. maja Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej prezesować będzie wybrana spośród trójki kandydatów Dorota Burdyn. Od jutra stanowisko prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej obejmuje Grzegorz Ratter.

Nowa szefowa ZGM-u pracowała do tej pory w Urzędzie Skarbowym. Sprawdzianem dla niej ma być budowa nowego bloku komunalnego i pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel. Nowy prezes MPEC-u, który konkurował z pięcioma innymi kandydatami, przez wszystkie lata swoje pracy zawodowej zwiany był z ciepłownictwem. Pochodzi ze Śląska, w Nowym Targu znalazł się dzięki tutejszej żonie. 

Grzegorz Ratter został wybrany w drugim konkursie, ponieważ pierwszy nie został rozstrzygnięty – jak wyjaśniał burmistrz – z powodu przedstawionych przez trzech kandydatów koncepcji, które nie satysfakcjonowały Rady Nadzorczej spółki. Zresztą liczba kandydatów w drugiej turze dwukrotnie wzrosła, możliwości wyboru były większe. 

Zawodowa ścieżka nowego prezesa zaczęła się w Energomontażu Katowice. 10 następnych lat przepracował on Elektrociepłowni Zabrze, pnąc się od szeregowego inżyniera do stanowiska zastępcy szefa utrzymania ruchu. Jednocześnie cztery lata przepracował w Radzie Nadzorczej Elektrociepłowni. Na 7 lat związał się potem z francuską firmą budowlaną, kierując Oddziałem Południowym tej spółki, a od 2 lat pracuje w nowotarskim MPEC-u, jako kierownik eksploatacji systemu ciepłowniczego. Nadzorował instalowanie nowych filtrów, które emisję pyłu liczoną w miligramach na metr sześcienny powietrza pozwoliły zmniejszyć z 400 do mniej niż 20. 

Dokonując zmian w Radzie Nadzorczej i na stanowisku prezesa spółki, burmistrz liczy na taką współpracę, która pozwoli kontynuować rozmowy rozpoczęte z Geotermią Podhalańską S.A., doprowadzi do powstania nowej strategii rozwoju firmy, pozwoli odpowiedzieć na pytanie o ekonomikę doprowadzenia do miasta ciepła z wnętrza ziemi i o ewentualną potrzebę szukania innych jeszcze źródeł ciepła. 

Sam nowo wybrany prezes deklaruje, że chce na początek „ocieplić wizerunek spółki” działaniami proekologicznymi, informacyjnymi i edukacyjnymi. Zapowiada też np. większe wykorzystanie agregatu kogeneracyjnego w miejskiej pływalni, który produkuje energię z gazu. Spadek cen ciepła uważa natomiast za realny po pozyskaniu nowych odbiorców, w obiektach Urzędu Miasta i Starostwa, także po przyłączeniu do miejskiej sieci dużych inwestycji.

/AS

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna