Kamery live
prognoza pogody

Nowe, ekonomiczne kierunku studiów na PPWSZ

19 czerwca 2017 20:30

Od nowego roku akademickiego, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu uruchamia studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość (specjalności rachunkowość i doradztwo podatkowe oraz finanse i ekonomia biznesu). Są to bezpłatne, stacjonarne studia o profilu praktycznym.

Nowe, ekonomiczne kierunku studiów na PPWSZ

Kierunek będzie prowadzony wspólnie przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Podhalańską Uczelnię w ramach Podhalańskiego Ośrodka Nauk Ekonomicznych (PONE). Oznacza to, że studia poprowadzą wykładowcy obu uczelni, a absolwenci otrzymają podwójny dyplom.

Podhalański Ośrodek Nauk Ekonomicznych jest jednostką wspólną PPWSZ w Nowym Targu i UEK w Krakowie, powstałą na bazie porozumienia pomiędzy obu uczelniami, podpisanego w lipcu ubiegłego roku. Jego głównym zadaniem jest prowadzenie edukacji i badań naukowych w dziedzinie nauk ekonomicznych, szczególnie takich, które mogą przyczynić się do rozwoju subregionu podhalańskiego.

Warto ponadto przypomnieć, że obecnie w swej ofercie edukacyjnej PPWSZ posiada 10 kierunków w formie bezpłatnych studiów stacjonarnych oraz studiów niestacjonarnych. Są to: pielęgniarstwo (I i II stopnia), fizjoterapia (I i II stopnia), ratownictwo medyczne oraz kosmetologia (I i II stopnia), architektura (I i II stopnia), gospodarka przestrzenna, inżynieria środowiska, filologia polska i angielska, a także turystyka i rekreacja (studia I i II stopnia).

Oprac. DPiW PPWSZ

NT24TV 19.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również