Kamery live
prognoza pogody

Nowa Targowica włącza się w pomoc dla Kamilki!

5 maja 2023 00:12

Nowa Targowica wraz z galerią handlową „Kupiecki Dwór” włączają się do akcji pomocy Kamilce Gil. W czwartek, jak również podczas jarmarku sobotniego i niedzielnej giełdy samochodowej na placu można będzie spotkać  wolontariuszy z puszką – druga stoi już w „Kupieckim Dworze”.

Nowa Targowica włącza się w pomoc dla Kamilki!

Przypomnijmy, dwuletnia nowotarżanka jest chora na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Koszt terapii genowej, czyli leku „Zolgensma” – najdroższego specyfiku na świecie – to kwota astronomiczna – 9 mln złotych, a czas na jej uzbieranie – krótki. Lek podać można dziecku do wagi 13,5 kilograma, a Kamilka waży już ok. 11 kg.

Dla dziewczynki prowadzona jest zbiórka internetowa, na całym Podhalu odbywają się dla niej imprezy i akcje charytatywne. Nowa Targowica od dziś także włącza się w to piękne przedsięwzięcie, licząc, że goście i kupcy otworzą serca i portfele.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia  kilku zdjęć  z dzisiejszego jarmarku – było dość tłoczno i w miarę słonecznie. Dopisali majówkowi turyści i goście ze Słowacji. 

tekst: Nowa Targowica/Fb

Materiał w ramach współpracy z Nową Targowicą

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/kamila-sma

os 05.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również