Kamery live
prognoza pogody

Nowa ordynator oddziału ginekologii i położnictwa Szpitala w Nowym Targu – dr Joanna Borzęcka-Klec

24 sierpnia 2023 13:34

NOWY TARG. Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego, Marek Wierzba, przedstawił personelowi nowego kierownika oddziału ginekologiczno-położniczego. Jest to dr Joanna Borzęcka-Klec, która rozpocznie pracę od 1 września. Decyzja ma związek zarówno ze zmianami organizacyjnymi na oddziale, jak też z uruchomieniem w mieście Instytutu Lekarskiego przy Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej.

Nowa ordynator oddziału ginekologii i położnictwa Szpitala w Nowym Targu – dr Joanna Borzęcka-Klec

Z początkiem października studenci kierunku lekarskiego, przyszli lekarze, zaczynają pierwszy rok studiów w nowotarskiej uczelni, w nowo powstałym Instytucie Lekarskim. Klinicznym zapleczem tego Instytutu będzie między innymi Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu. Zmiany organizacyjne w Szpitalu zostały podporządkowane tej idei. Mają one w perspektywie kilku najbliższych lat przekształcić oddział w Klinikę Ginekologii i Położnictwa. Będzie to innowacyjna placówka medyczna, kształcąca przyszłych lekarzy.

– Od dłuższego czasu przygotowujemy szpital do roli szpitala klinicznego – podkreśla Marek Wierzba, dyrektor Szpitala. – Wiemy najlepiej, że lekarzy i pielęgniarek brakuje, a wyszkolenie nowego specjalisty to długi proces. Chcemy dołożyć swoją cegiełkę i cieszę się, że do tego projektu dołączyła pani dr Joanna Borzęcka-Klec.

Dr Joanna Borzęcka-Klec to rodowita nowotarżanka, absolwentka CMUJ w Krakowie, specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa z 15 letnim doświadczeniem. Wieloletni pracownik Katedry i Klinik Ginekologii i Położnictwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach pod kierunkiem prof. dr hab. med. Andrzeja Witka, następnie w Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa UJCM w Krakowie pod kierunkiem prof. dr hab. med. Antoniego Basty. Odbyła wiele staży i kursów doskonalących w różnych dziedzinach ginekologii i położnictwa, pogłębiając umiejętności w chirurgii endoskopowej, histeroskopii, a szczególnie dużo uwagi poświęca ginekologii dziecięcej. Nowa kierownik uzyskała rekomendacje Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Ginekologii i Położnictwa prof. dr hab. med. Huberta Hurasa.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu powołany został pełnomocnik – prof. dr hab. med. Łukasz Wicherek. Jego zadaniem jest przeprowadzenie restrukturyzacji oddziału ginekologii i położnictwa. Jak informowaliśmy wcześniej zmiany wprowadzane przez pełnomocnika mają spowodować zbliżenie lekarza do łóżka chorej, zwiększając podmiotowość pacjentki w procesie terapeutycznym, zapewniające jej poczucie godności, zwiększenie identyfikacji personelu ze szpitalem i zwiększenie roli lekarza prowadzącego w pracy oddziału czy też stopniowe wprowadzanie zasad pracy oddziału w systemie konsultanckim.

Nowa ordynator planuje zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo pacjentek, a jej priorytetem jest odbudowa zaufania mieszkanek regionu do nowotarskiej ginekologii i położnictwa .

informacja i fot. Podhalański Szpital Specjalistyczny   im. Jana Pawła II w Nowym Targu

 

Anna Szopińska 24.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również