Kamery live
prognoza pogody

Nowa karetka dla Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu

13 listopada 2016 19:17

Premier Beata Szydło spotkała się dziś w Krakowie z ratownikami medycznymi z Małopolski, którzy pełnili służbę w czasie Światowych Dni Młodzieży. Podczas spotkania ogłoszona została decyzja o przekazaniu 10 karetek wykorzystywanych podczas wizyty papieża Franciszka i ŚDM w Krakowie, dla małopolskich placówek pogotowia. Jedna z nich trafi do szpitala w Nowym Targu.

Nowa karetka dla Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu

Premier Beata Szydło podkreśliła, że dla rządu bezpieczeństwo i zdrowie stanowi rzecz priorytetową, dlatego ważne jest, by to bezpieczeństwo zapewniać wszystkim, na wielu płaszczyznach, czego wyrazem ma być właśnie przekazanie karetek dyrektorom placówek pogotowia. Wyraziła wdzięczność dla małopolskich ratowników medycznych i wszystkich, którzy zabezpieczali ŚDM. “Na ręce tych wszystkich, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, którzy zabezpieczają takie wydarzenie, należą się ogromne podziękowania. Światowe Dni Młodzieży były wielkim świętem radości, wielkim świętem wspólnoty” – mówiła pani Premier. 

Prócz Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu, wśród obdarowanych placówek znalazły się szpitale i placówki pogotowia w Limanowej, Chrzanowie, Oświęcimiu, Częstochowie, Brzesku, Myślenicach, Krakowie i Staszowie. 

 

fot. P. Tracz / KPRM

źród. KPRM, opr. os

 

NT24TV 13.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również