PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Noc Bibliotek z sowią przygodą

14 października 2021 06:40

Już 22 października /piątek/ Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zapraszają na Noc Bibliotek do Filii nr 1 przy al. Kopernika 12. “Razem z panem Danielem Urbaniakiem wybierzemy się na „Spacer przyrodniczy uszatym szlakiem” – zapowiadają organizatorzy. Obowiązują zapisy. 

Noc Bibliotek z sowią przygodą

O godzinie 16:00 w bibliotece odbędzie się prelekcja, podczas której pan Daniel przedstawi zapowiedź jego filmu – „Nowy Targ Miasto Sów”. Uczestniczy poznają także gatunki sów, które możemy spotkać na terenie Nowego Targu i okolic. Nie zabraknie niezwykłych opowieści o uszatkach, puszczykach zwyczajnych, puszczykach góralskich i sóweczkach. Potem zaplanowana jest krótka przerwa na coś smacznego.

A już od godziny 17:30 przygoda zamieni się w spacer pełen niezwykłych przeżyć. Grupa uczestników wybierze się do rezerwatu „Bór na Czerwonem”, gdzie będzie wypatrywać sów, a także nasłuchiwać sowiego śpiewu terytorialnego w wykonaniu włochatek i puszczyków. “Na wspólną wycieczkę polecamy wziąć latarkę oraz termos z herbatą i ciepłe ubrania” – zaznaczają organizatorzy. 

W razie niepogody druga część spotkania odbędzie się w bibliotece i będzie miała charakter warsztatów.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu: 18 266 28 41

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

 

os 14.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również