Kamery live
prognoza pogody

Niższe podatki od środków transportu

6 grudnia 2016 20:14

Rada Miasta przyjęła podczas ostatniej sesji uchwałę dotyczącą obniżki podatku od środków transortu. Celem tych zmian jest zachęcenie przedsiębiorców do rejestrowania pojazdów na terenie gminy Nowy Targ, a nie - jak miało to często miejsce do tej pory - poza nią.

Niższe podatki od środków transportu

Do tej pory podatki w Nowym Targu były wysokie, dlatego właściciele firm będących w posiadaniu ciężkiego sprzętu transportowego często rejestrowali pojazdy w sąsiedniej gminie, gdzie ceny podatków były dla nich korzystniejsze i atrakcyjniejsze. Bywało też, że przedsiębiorcy przenosili całą działalność gospodarczą w te miejsca, gdzie stawki podatku były niższe, bądź na Słowację, gdzie tego podatku w ogóle nie ma. 

Burmistrz miasta zapowiedział tę zmianę podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej. Podkreślił, że zamierzeniem jest tutaj przede wszystkim wyjście naprzeciwko przedsiębiorcom, którzy ewidentnie zwracają uwagę na stawki podatkowe, i zachęcenie ich do rejestrowania firmowych pojazdów w Nowym Targu. Miasto liczy tutaj na zatrzymanie dotychczasowych podatników, ale również o zachęcenie nowych przedsiębiorców do zakładania działalności gospodarczej na terenie Nowego Targu.

Uchwała została przyjęta jednogłośnie przez radnych. Również jednogłośnie przyjęto ustawę dotyczącą ustalenia stawek podatku od nieruchomości – nie ulegają one podwyższeniu w stosunku do zeszłego roku.  

opr. os

 

NT24TV 06.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również