PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Niszczyli samochody, znieważyli policjantów

10 maja 2019 16:00

Policyjna interwencja w związku z uszkodzeniem mienia zakończyła się zatrzymaniem pięciu mężczyzn za znieważenie funkcjonariuszy. Ponadto dwóch z  nich naruszyło nietykalność cielesną policjantów, a trzeci odpowie również za zniszczenie trzech samochodów. Wszyscy usłyszeli zarzuty, przyznali się do popełnionych przestępstw i poddali dobrowolnie karze.

Niszczyli samochody, znieważyli policjantów

We wtorek około godziny 23.00 dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie skaczącym po zaparkowanych samochodach przy Alejach Tysiąclecia w Nowym Targu. Czterech jego kompanów szło obok. Policjanci skierowani na miejsc podczas przejazdu zauważyli biegnących pięciu mężczyzn, których wygląd odpowiadał tym ze zgłoszenia. Na widok radiowozu wszyscy  usiedli na ławce przystanku autobusowego. Gdy policjanci do nich podeszli ci zaczęli się od razu tłumaczyć, że nic nie zrobili i zaczęli się rozchodzić.

Cała piątka nie reagowała na wydawane polecenia i zaczęła znieważać funkcjonariuszy. Byli agresywni, a kiedy stawiali opór i próbowali uciekać policjanci zmuszeni byli użyć wobec nich chwytów obezwładniających, gazu i kajdanek.  Ponadto dwóch z nich naruszyło nietykalność cielesną interweniujących  policjantów. W tym czasie na miejsce dotarł drugi patrol. Wszyscy chuligani zostali zatrzymani i osadzeni w nowotarskiej komendzie. Okazało się także, że są nietrzeźwi. Zatrzymani to dwóch 17-latków, 20-, 21- i 27-latek z Nowego Targu.

Cała piątka w czwartek usłyszała zarzut znieważenia funkcjonariuszy ( art. 226 §1 k.k.) za co grozi grzywna, kara do 1 roku ograniczenia lub pozbawienia wolności. Ponadto jeden z 17-latków i 21-latek odpowiedzą również za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta ( art. 222 §1 k.k.) za co grozi grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do  3 lat, a drugi 17-latek za zniszczenie trzech samochodów (suma strat 2600 złotych), za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Wszyscy podejrzani przyznali się do popełnionych przestępstw i poddali dobrowolnie karze.

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 10.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również