Kamery live
prognoza pogody

“Nigdy więcej wojny!” – apel spod ściany Pamięci Ofiar Terroru Hitlerowskiego i Stalinowskiego

1 września 2017 11:34

Od uroczystej Mszy św. odprawionej w kościele św. Katarzyny w intencji Ojczyzny i Poległych rozpoczęły się nowotarskie obchody 78. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Tuż po nabożeństwie nastąpił uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji pod ścianę Pamięci Ofiar Terroru Hitlerowskiego i Stalinowskiego, by tam upamiętnić bolesną rocznicę poprzez Apel Poległych, złożenie wiązanek, wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego i Roty oraz wysłuchanie programu artystycznego przygotowanego przez grupę wokalną "Septyma".

W uroczystościach udział wzięła udział oficjalna delegacja władz miasta z Grzegorzem Watychą na czele, władze powiatu z wicestarostą Władysławem Tylką, posłanka Anna Paluch i senator Jan Hamerski, przedstawiciele Związku Podhalan, Rycerzy Kolumba i Uniwersytetu Trzeciego Wieku, radni miejscy i powiatowi, harcerze, kombatanci, delegacje służb mundurowych, nowotarskich szkół, licznych związków i urzędów. 

Na czele kolumny szła Miejska Orkiestra Dęta pod dyrekcja Marcina Musiaka, której występ zakończył też całą uroczystość. Zgromadzonych uroczyście witał dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, Bolesław Bara. – Stajemy tu razem i stąd – z Nowego Targu, z Podhala – rozgłaszamy apel “Nigdy więcej wojny!” – mówił w krótkim, ale wymownym wprowadzeniu.

Na Placu Kombatantów zgromadzili się też mieszkańcy miasta – co prawda niezbyt licznie, jednak ich obecność była zauważalna. 

NT24TV 01.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również