PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Niewybuch znaleziony podczas prac budowlanych w Łopusznej

14 września br. pracownicy budowlani podczas prac w miejscowości Łopuszna znaleźli niewybuch. O znalezisku powiadomiono dyżurnego jednostki Policji, który na miejsce skierował funkcjonariuszy z Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego działającej przy Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu.  Okazało się, że był to pocisk przeciwpancerny kalibru 75 mm.

Niewybuch znaleziony podczas prac budowlanych w Łopusznej

Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie, którzy bezpiecznie zneutralizują niewybuch.

Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić  w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania  do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić Policję.

os 15.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Taki dość 14:01 15.09.2020

Pocisk taki dość

Zobacz również