Kamery live
prognoza pogody

Niewybuch w lesie w Ludźmierzu

25 marca 2019 15:55

 

Chociaż od zakończenia II wojny światowej minęło sporo czasu, to nadal zdarzają się przypadki znalezienia pozostałości w postaci niewybuchów. W piątek tj. 22.03.2019 roku, mieszkaniec Ludźmierza podczas prac porządkowych w lesie znalazł właśnie taki niewybuch. O znalezisku powiadomił dyżurnego jednostki Policji, który na miejsce skierował funkcjonariuszy z Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego działającej przy Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski kal. 88 mm.

Niewybuch w lesie w Ludźmierzu

-Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu saperów, którzy bezpiecznie zneutralizują niewybuch – mówi Dorota Garbacz z nowotarskiej Policji.

Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić  w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania  do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję.

źródło: KPP Nowy Targ

os 25.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również