Kamery live
prognoza pogody

Nieudany powrót do gry

25 października 2020 20:14

Hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ po ponad dwutygodniowej przerwie wrócili do ligowej rywalizacji i drugi raz w tym sezonie musieli uznać wyższość GKS Tychy. Na lodowisku mistrza Polski „Szarotki” przegrały 2:4.

Nieudany powrót do gry

Podhale w Tychach zjawiło się już z trenerem Andreiem Gusowem i Przemysławem Odrobnym w bramce. Obaj uporali się z problemami zdrowotnymi. Ponadto na ławce trenerskiej „Szarotek” zadebiutował Białorusin Siergiej Szepietiuk, który dołączył do sztabu szkoleniowego

Pierwsza – wyrównana pod wieloma względami – tercja zakończyła się jednak prowadzeniem gospodarzy 1:0. W 19 min Odrobnego strzałem z ostrego kąta zaskoczył Kanadyjczyk Jean Dupay.

Druga tercja upłynęła pod znakiem kar z obu stron. Już w 28 sekundzie tej odsłony właśnie w momencie liczebnej przewagi „Szarotek” wyrównał Emil Svec. W 23 min w takich samych okolicznościach prowadzenie gospodarzom odzyskał Alexander Szczechura.

W 28 min w momencie kolejnej gry Podhala 5 n 4 pojedynek sam na sam z Johnem Murrayem przegrał Andrei Ankudinov. Między 29, a 31 min nowotarżanie przetrwali podwójne osłabienie. W 38 min świetną okazję miał Bartłomiej Neupauer, ale i on nie zdołał pokonać Murraya. Za nieskuteczność nowotarżan spotkała kara. W 39 min świetnie obsłużony przez Dupaya Jarosław Rzeszutko podwyższył prowadzenie tyszan na 3:1.

Już pierwsza ofensywna akcja gospodarzy w trzeciej tercji zakończyła się dla nich golem numer 4. Szymon Marzec przy biernej postawie nowotarskich defensorów i nienajlepszej interwencji Odrobnego wpisał się na listę strzelców. Po tym golu miejsce w bramce Podhala zajął Paweł Bizub i w ciągu kilku następnych minut trzy razy ratował „Szarotki” przed utratą kolejnej bramki. W 49 min dystans do tyszan zmniejszył ponownie Svec. Nowotarżanie rzucili się w pościg. Zepchnęli gospodarzy do defensywy, stworzyli sobie kilka bramkowych okazji, ale sposobu na Murraya już nie znaleźli. Nie powiódł się nawet manewr wycofaniem bramkarza na jaki półtorej minuty przed syreną końcową zdecydował się szkoleniowiec Podhala.

GKS Tychy – Tauron Podhale Nowy Targ 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Bramki: 1:0 Dupay (Bizacki) 19, 1:1 Svec (Vachovec, Chaloupka) 21, 2:1 Szczechura (Komorski, Seed) 23, 3:1 Rzeszutko (Dupay, Marzec) 39, 4:1 Marzec (Murray) 42, 4:2 Svec (Bepierszcz, Vachovec) 49

Podhale: Odrobny (41 min Bizub) – Birznis, Chaloupka, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Tomsik, Mrugała, Łyszczarczyk, Neupauer, Pettersson – Gajor, Sulka, Guzik, B. Wsół, Ankudinov – P. Wsół, F. Kapica, Worwa, Słowakiewicz, Bochnak.

Sędziowali: Wojciech Wyrcza, Paweł Breske.

Kary: 14 – 14 min.

Maciej Zubek 25.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również