Kamery live
prognoza pogody

Nietrzeźwy sprawca zdarzenia drogowego

15 lutego 2021 17:34

Kierujący volkswagenem uderzył w tył peugeota, który zatrzymał się na czerwonym świetle. Sprawca kolizji miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwy sprawca zdarzenia drogowego

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w Czarnym Dunajcu. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 43-letni mężczyzna kierujący volkswagenem nie zachował należytej ostrożności między pojazdami i uderzył w tył peugeota, którego kierowca zatrzymał się na czerwonym świetle. Kiedy poszkodowany podszedł do mężczyzny siedzącego za kierownicą volkswagena, od razu wyczuł od niego alkohol i uniemożliwił mu dalszą jazdę. 

Na zdarzenie kolejno najechał patrol ruchu drogowego, który podjął dalsze czynności. Okazało się, że sprawca zdarzenia jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

źródło: KPP Nowy Targ

os 15.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również