Kamery live
prognoza pogody

Nietrzeźwy rowerzysta wjechał w słup

10 maja 2021 13:34

Sezon rowerowy w pełni. Pamiętajmy jednak, że jazda rowerem nie zwalnia nas z przestrzegania przepisów. Siadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu jest przede wszystkim zabronione, ale też niebezpieczne. Przekonał się o tym nietrzeźwy rowerzysta, który wjechał w słup.

Nietrzeźwy rowerzysta wjechał w słup

W piątkową noc, po godzinie 2.30, policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku z udziałem rowerzysty w Nowym Targu. Na miejscu okazało się, że 41-letni nowotarżanin jadąc rowerem przez  ul. Kowaniec, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w słup i spadł z roweru. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Poszkodowany został przewieziony do szpitala na badania. Na szczęście obrażenia okazały się niezagrażające życiu mężczyzny.

Odpowiedzialność za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu zależy od okoliczności. Za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu, grozi mandat karny w wysokości od 300 do 500 złotych. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny w wysokości 500 zł. W przypadku stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jeżeli sprawa może trafi do sądu, grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych albo kara aresztu. Sąd może także orzec zakaz prowadzenia pojazdów (innych niż mechaniczne) na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Pamiętaj! Piłeś? Nie jedź!

 
os 10.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również