Kamery live
prognoza pogody

Nietrzeźwy kierujący uciekł z miejsca kolizji

21 stycznia 2021 14:58

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który uderzył w zaparkowanego mercedesa, w którym siedziało małe dziecko i odjechał.

Nietrzeźwy kierujący uciekł z miejsca kolizji

Do zdarzenia doszło wczoraj tj. 20 stycznia br. po południu w Nowym Targu na ulicy Królowej Jadwigi. Kobieta stała przy swoim zaparkowanym samochodzie i zapinała dziecko w foteliku, kiedy nagle w jej pojazd uderzył volkswagen. Mężczyzna kierujący autem nie zatrzymał się i pojechał dalej.  Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kobiecie pomimo szoku udało się zapamiętać numery rejestracyjne volkswagena. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z nowotarskiej drogówki. Po ustaleniu wszystkich okoliczności, rozpytaniu świadków i sprawdzeniu pojazdu w bazie danych, szybko ustalili właściciela.

Kiedy przyjechali do miejsca zamieszkania mężczyzny, przed domem stał zaparkowany i uszkodzony volkswagen. Szybko wyjaśnił się też powód ucieczki mężczyzny. Okazało się, że był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie miał ubezpieczenia.  54-latkowi grożą teraz surowe konsekwencje. Wysoka, grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo odpowie za wykroczenie – spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a o braku ubezpieczenia zostanie powiadomiony Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który nałoży na właściciela pojazdu karę finansową.

Praca policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy została doceniona przez poszkodowaną kobietę. Wieczorem do jednostki wpłynął mail z podziękowaniami za sprawne i szybkie działanie w ujęciu sprawcy zdarzenia drogowego.  Za zaangażowanie, profesjonalizm i szybkość reakcji.

Dziękujemy za miłe słowa!

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 21.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również